Шістсот ялинкових прикрас назбирала колекціонерка з Черкас (відео)

Шістсот ялинкових прикрас назбирала колекціонерка з Черкас (відео)

Черкаська художниця Ольга Курська колекціонує ялинкові іграшки. На сьогодні дівчина назбирала шістсот прикрас. Частину купує, або майструє власноруч, інші – їй дарують друзі.

Про колекціонерку ялинкових прикрас – у сюжеті UA: Черкаси.

Майстриня пригадує з чого все почалося:

“У дитинстві іграшки в мене були ще радянські, частина з них ще були побиті, потерті. І вони в якийсь момент мені вже надзвичайно набридли. Хоча зараз тенденція повернення моди на радянські іграшки, але в мене тоді був категоричний протест”.

Спочатку Оля хотіла просто поповнити коробку зі старими іграшками – новими. Але, каже, так захопилася, що не могла зупинитися збирати прикраси:

“Уся моя колекція не поміщається на мою ялинку двометрову штучну, у якої надзвичайно багато гілочок”.

Іграшки має із різних матеріалів. Наприклад, із глини, металу, пластику та іншого:

“Ось наприклад, солома, природній матеріал. Є в мене прекрасні іграшки-сніжинки, в’язані гачком. Є фанерка, є в мене тканинні янголятка”.

За останній рік колекція художниці поповнилася сотнею іграшок:

“Це мені привезла моя подруга Анна Куриленко з Німеччини. Дуже оригінальна. Бачте, брус дерева зрізаний, всередині композиція, зверху скло. Це одна з найоригінальніших іграшок у моїй колекції. Дуже тендітна, ніжна”.

Оля розповідає: дуже цінує прикраси, виготовлені власноруч. Найбільше в колекції дівчина має іграшок-янголят:

“Вони зроблені з різних матеріалів і виготовлені в різних техніках. В мене є з дерева, металу, глини. Дуже багато друзів мені їх дарують. Вони надзвичайно ніжні, прекрасні, чарівні. І я впевнена, що кожне янголятко може виконати бажання. коли їх на ялинці буде більше сотні, то усі сто бажань моїх обов’язково здійсняться”.

Уся колекція на ялинці, каже дівчина, щороку не вміщається:

“Кожного року я обираю ті іграшки, які зараз до душі і до вподоби. Я відкриваю коробки, переглядаю іграшки, обираю ті, які мені під настрій. Раніше думала, що буду тематично наряджати ялинку. Але так не виходить, тому що є іграшки, які мають щороку обов’язково оселитися на ялинці”.

Обов’язково майстриня чіпляє іграшку із фетру у формі серця:

“Ось цю іграшку я знайшла на одному з “блошиних” ринків України. Вона коштувала всього 1 гривню. Я на неї подивилася й вирішила, що вона стане однією з прекрасних доповнень до моєї колекції”.

У художній студії Оля разом з вихованцями прикрасили новорічне дерево й назвали його “Ялинка художника”:

“Ми її робили разом із дітлахами. Вона прикрашена двома гірляндами: одна зроблена із стеків для ліплення, інша – із пензликів. На ній дуже багато тюбиків із фарбою, є, навіть такі радянські, є палітри з фарбами й різні овочі, фрукти для натюрмортів, кілька невеличких картин”.

 

Залиште коментар