Школам Черкас закріпили території обслуговування

Школам Черкас закріпили території обслуговування

Учора виконавчий комітет ухвалив рішення щодо  закріплення за закладами загальної середньої освіти міста Черкаси територій обслуговування.
Цей документ було ухвалено, відповідно до абзацу 6 пункту 2 статті 66 Закону України «Про освіту»,  пункту 1  статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту», підпункту 4 пункту «б» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпунктів 1, 3 пункту 5 Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684, з метою забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, які проживають на відповідній території, враховуючи пропозиції департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Серед змін, які були підтримані під час голосування: часткове  зменшення меж території обслуговування, що належить до Першої міської гімназії. Оскільки вона є повністю укомплектована учнями та перерозподіл майбутніх першачків до школи №6, розташованої неподалік. На відміну від Першої міської гімназії у цьому навчальному закладі традиційно не вистачає учнів.
З міркувань наближеності до навчального закладу також була підтримана пропозиція заступника міського голови Ігоря Коломойця щодо закріплення будинку за адресою вул. Смілянська, 2 за школою №17 , а не за школою №3, як пропонувалось у проекті рішення.  За аналогією – будинок по вул. Перемоги, 42 – закріплюється за обслуговуванням школи №26, а не №30, як подавалось у проекті.
Як пояснив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов, відповідно до статті 13 Закону України «Про освіту» кожен має право здобувати початкову та базову середню освіту в державному чи комунальному навчальному закладі, який є найбільш доступний та наближений до місця проживання. Водночас Закон не обмежує право батьків обрати інший заклад освіти для своєї дитини.
 Попередні межі територій обслуговування було закріплено за Черкаськими закладами загальної середньої освіти  рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради 20.04.2010 № 596. Однак, згідно з вимогами діючого на той час законодавства про освіту, за Першою міською гімназією, , Черкаською гімназією № 9  ім. О.М. Луценка, Черкаською гімназією № 31, Черкаським колегіумом «Берегиня» не була закріплена територія обслуговування. Тепер на виконання вимог діючого Закону виникла необхідність перерозподілу встановлених меж територій обслуговування за зазначеними закладами, – повідомив Сергій Воронов.
Враховуючи на дещо відтерміноване ухвалення цього рішення та вимоги законодавства щодо  строків для подачі заяв  на вступ до школи (що  має складати три тижні), сьогодні виконком  підтримав продовження зазначеного періоду до 7 червня.
“Від сьогодні до 07 червня батьки майбутніх першачків можуть подавати заяви до закладів загальної середньої освіти за територією закріпленою за закладом.
На жаль, це питання лише сьогодні було проголосоване на засіданні виконкому, адже занадто довго тривало обговорення серед батьків майбутніх першокласників та громадських активістів. Звісно, відсьогодні по межах територій обслуговування деяких закладів виникнуть ще додаткові питання!”, – зазначив на своїй сторінці в “Фейсбук” Ігор Волошин.
Тож  саме до цього часу у Черкасах батьки можуть подати заяви  на вступ своїх дітей до перших класів. Водночас, як акцентують у департаменті освіти та гуманітарної політики,  такі заяви батьки за бажанням можуть одночасно подавати не в один навчальний заклад.
А також нагадують, що у школах, за якими закріплена територія, де проживає дитина, – гарантоване її право на вступ без жодних відборів. Тоді як у навчальних закладах, які належать до інших територій,  така можливість буде обиратись шляхом відкритого жеребкування  на вільні місця.
З проектом рішення
«Про закріплення за закладами загальної середньої освіти міста Черкаси територій обслуговування»
можна ознайомитись ТУТ.
Затвердженне рішення буде оприлюденно згодом.

Прочитайте ще:

Залиште коментар