Шполянський завод запасних частин вирізають на металобрухт

Шполянський завод запасних частин вирізають на металобрухт

У Шполі почали вирізати на брухт завод запасних частин. Це те підприємство, яке в 2014 році після трагедії з “Боїнгом” “Малазійських авіаліній”, продовжувало випускати й експортувати до Росії запчастини до самохідної ракетної установки “Бук”.

Про це повідомляє gazeta.ua.

“Після скандалу в 2014 році підприємство забрали у його попереднього власника – російської компанії “Метровагонмаш”, – каже активіст Сергій Коваль. – Фонд держмайна шукав йому нового власника. Тепер з’явилася інформація, що завод продано майже за 7 мільйонів гривень. Це сміхотворна сума для такого підприємства, яке займає площу 12 гектарів. Минулого четверга, 13 вересня, ми отримали інформацію, що котельню заводу вирізають і відправляють на металобрухт. Кілька небайдужих чоловіків заблокували виїзд із заводу. Невдовзі там з’явилася вантажівка. За документами вона везла 8 тонн металевих виробів – нібито продукції заводу. Насправді виявилося, що нові власники вирізали й вивозять котельню заводу. Ми не дозволили їм це зробити. Викликали поліцію. Нібито справою тепер переймаються правоохоронці”.

Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко каже, що в ситуацію із заводом не втручається.

“Ми переймалися долею заводу, поки це було в нашій компетенції. Нині він знаходиться на території Шполянської об’єднаної територіальної громади”.

Перший заступник голови Шполянської ОТГ Віталій Плетінь на дзвінки не відповідає.

Шполянський завод запчастин випустив першу продукцію в 1968 році. Після скандалу із запчастинами до “Буків” речник Ради національної безпеки й оборони Андрій Лисенкозаявив, що насправді завод виготовляє запчастини для потреб української армії.

За неофіційною інформацією останні 6-7 років кошти до бюджету від діяльності заводу не надходили.

Залиште коментар