Шполянська міськрада розглянула питання підвищення тарифів

Члени виконавчого комітету заслухали і обговорили причини підвищення тарифів на централізоване водопостачання й поводження з побутовими відходами (рідкі побутові відходи) обґрунтовані комунальним підприємством «Комунальник» Шполянської міської ради ОТГ, яке надає відповідні послуги населенню громади. Про це повідомляє “24 канал“.

На виконкомі Шполянської міськради розглянули питання підвищення тарифів на воду

Запропоновані тарифні ставки були погоджені членами виконавчого комітету.

За підрахунками фахівців, чинні на сьогодні тарифи є економічно збитковими. З часу їх затвердження відбулося зростання цін на паливно-мастильні матеріали, електричну енергію, витратні матеріали, зросла мінімальна заробітна плата.

Діючі тарифи не дозволяють дотримуватись вимог галузевих угод та iнших законодавчих актів у сфері оплати працi, вчасно розраховуватись з бюджетом за податковими платежами і оплачувати спожиту електроенергію та одночасно забезпечувати якісними та у повному обсязі послугами з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Різницю між діючим тарифом та економічно обґрунтованим щокварталу компенсує підприємству міський бюджет.

Пропозиції КП «Комунальник» стосовно централізованого водопостачання категоріям споживачів:

Населення (за 1 м3) — було 11,58 грн пропонується — 23,16 грн

Бюджетні установи та організації (за 1 м3) — було 11.58 грн пропонується — 23.16 грн

Інші споживачі (за 1 м3) — було 11.58 грн пропонується — 23.16 грн

Пропозиції тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами (рідкі побутові відходи)

Населення приватного сектору (за 1 м3) — було 37,52 грн пропонується — 112, 56 грн

Населення багатоквартирних будинків (за 1 м3) — було 37,52 грн пропонується — 75,04 грн

Бюджетні установи та організації, інші споживачі (за 1 м3) — було 37,52 грн пропонується — 122, 62 грн

Перший заступник міського голови з питань ЖКГ Віталій Плетінь зазначив, що розцінки на воду та послуги з вивозу каналізації не підвищували понад шість років, хоч і планували поступове їх збільшення. Проте завжди знаходились певні причини: пандемія коронавірусу чи інші.

Наразі зростання тарифів об’єктивне, від якого нікуди не дінешся. Причому тариф на вивіз рідких побутових відходів вищий, ніж на водопостачання. Це викликано тим, що собівартість вивозу каналізації в громаді дуже висока. Система водовідведення створена із вигрібних ям, які згідно заявок споживачів (абонентів) потрібно систематично відкачувати, це затратно — ось і виходить, що тариф на стоки має бути вищим, ніж на воду. Також підвищення тарифів та виплата компенсації з місцевого бюджету мають сприяти збереженню кадрів комунального підприємства і ми просто зобов’язані людям виплачувати стабільну зарплату.

Залиште коментар