Шполянська громада стане багатшою ще на одне село

Шполянська громада стане багатшою ще на одне село

Шполянська ОТГ, що утворилася об’єднанням м. Шпола та с. Кримки – і до якої пізніше доєдналося с. Скотареве, тепер прийме до свого складу ще й с. Капустине.  Днями у цьому селі відбулися громадські слухання, на яких люди підтримали ініціативу сільської голови Наталі Колісник та депутатського корпусу сільської ради.

 

“Процес добровільного об’єднання і полягає  в тому, що люди самі приймають рішення, з ким краще їм об’єднатись, – констатує Микола Гулько, радник з питань місцевих фінансів Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.  –  Часу залишилось обмаль – і, думаючи (ось уже 4 роки), об’єднуватись чи ні, села і далі втрачають колосальний ресурс – у вигляді субвенції на інфраструктуру ОТГ, які пішли б на ремонт доріг, шкіл, садочків, освітлення вулиць, тощо. Саме про це ми, спільно із радником з децентралізації Сергієм Гончаром, розповідали на інформаційно-консультаційних зустрічах із владою Капустиного, членами місцевих громадських організацій та власниками місцевого бізнесу. Обговорювали з ними  перспективи об’єднання (розглядались два варіанти: об’єднатися із Васильковом чи при’єднатися до Шполянської ОТГ). Була надана інформація про фінансові переваги – у частині податкових надходжень, трансфертів з державного бюджету, залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги взагалі та Програми U-LEAD з Європою,  зокрема”.

І тепер, коли Капустине обрало такий шлях розвитку свого села (а його депутати підтримають це на сесії сільської ради),  на громаду чекають позитивні зміни, адже власні доходи села збільшаться з наступного року як мінімум в 1,7 разів за рахунок ПДФО, вони отримають кошти інфраструктурної субвенції на свій розвиток – за попередніми розрахунками, в сумі 350  тисяч гривень.

Прочитайте ще:

Залиште коментар