Скільки зараз коштує оренда квартир у Черкасах

Скільки зараз коштує оренда квартир у Черкасах

Ріелтори розповіли, що за останній рік вартість місячної оренди житла виросла в середньому на 15-20%. Про це пише портал domik.ua.

Про актуальні ціни на арендоване житло в Черкасах журналістам порталу Domik.ua повідомила агент з нерухомості АН «Добродій» Олена Дерябіна. Спеціаліст поінформувала, що за останній рік вартість оренди зросла в середньому на 15-20%, в залежності від стану будинку, виду ремонту і розташування.

Ріелтор АН «Бізнес-Партнер» Лариса Ніколаєнко розповіла, що зазвичай ціни на житло знижуються перед початком опалювального сезону. Орендодавці йдуть на поступки, щоб частково компенсувати витрати на комунальні послуги. Навесні, відповідно, орендна плата піднімається на попередній рівень.

«Максимальний попит на орендоване житло в кінці липня ー початку вересня. У цей період студенти підшукують на ринку оренди квартир в Черкасах собі варіанти для проживання в період навчання. Потім попит падає і залишається низьким до новорічних свят включно. Наступний підйом відбувається на початку року», – говорить Олена Дерябіна.

Агент з нерухомості додала, що незважаючи на зниження інтересу орендарів, кожен об’єкт здається протягом 2-3-х днів після публікації оголошень і продзвону клієнтів агентства.

Директор АН «Кращий вибір» Наталія Барздун повідомила, що найбільш популярна оренда квартир в Черкасах вартістю від 3500 до 5000 грн в місяць. Комунальні послуги оплачуються окремо.

Ріелтори Черкас повідомили, що в 60% випадків орендарі вважають за краще знімати однокімнатні квартири, 30% попиту зосереджено навколо двокімнатних житлових об’єктів і трикімнатне житло затребуване серед 10% квартиронаймачів.

«Максимальним попитом користується житло в Черкасах вартістю 3500-5000 грн на місяць».

За інформацією Наталії Барздун популярністю користуються житлові об’єкти в центрі, мікрорайонах Митниця і Південно-західний. Довгострокова оренда квартир в Черкасах затребувана в будинках на вулицях Гоголя, Героїв Дніпра, Гагаріна, Героїв Сталінграда та на бульварі Шевченка.

Ціни на оренду квартир в будинках старого житлового фонду Черкас

Представники агентств нерухомості Черкас розповіли, що оренда в будинках старої споруди цікава студентам, молодим парам і сім’ям з обмеженим бюджетом. Також старий житловий фонд популярний серед орендарів, які шукають житлові об’єкти в певному районі міста або на конкретній вулиці. Матеріалом стін і типом споруди клієнти цікавляться рідко. Ці параметри враховуються тільки при покупці.

Наталія Барздун доповнила: «Молоді люди шукають об’єкти з мінімальним набором техніки, меблів і косметичним ремонтом за низькою вартістю. Для сімей з дітьми більш актуальна оренда житла в Черкасах з більш сучасними меблями, наявністю холодильника, пральної машини, духовки, мікрохвильової печі та свіжим ремонтом».

Як уточнила Наталія Барздун, є категорія орендарів, які заїжджають зі своєю технікою і меблями, тому орієнтуються на варіанти порожнього житла з якісним ремонтом. Якщо квартиронаймачі заїжджають з дітьми, вони цікавляться об’єктами неподалік від навчальних і виховних закладів.

«Оренда в будинках старої споруди цікава студентам, молодим парам і сім’ям з обмеженим бюджетом».

Ми запитали у ріелторів Черкас про мінімальні ціни на оренду одно-, дво- і трикімнатного житла, в залежності від розташування в місті і віддаленості від центру. Отримані дані представлені в таблиці нижче.

Для порівняння, зняти однокімнатну квартиру в сусідньому регіоні, наприклад, у Вінниці, можна мінімум за 3000 грн в багатоквартирних будинках старої частини міста.

Ціни на оренду квартир в новобудовах Черкас

За інформацією ріелторів міста, зняти житло в сучасному будинку воліють ті, хто шукає комфортабельну квартиру з ремонтом, новими побутовими приладами і сантехнікою. Вартість таких житлових об’єктів істотно відрізняється від ціни на оренду в будинках старої споруди.

Агенти з нерухомості вказують, що клас новобудови не впливає на вибір орендарів. Враховуються загальні фактори: розташування будинку, його близькість до центру і транспортних артерій міста, наявність поблизу магазинів або супермаркетів, місця під парковку автомобіля.

«При виборі житла в новобудові багато хто орієнтується на наявність автономного опалення, яке дозволяє заощадити на оплаті комунальних послуг. Багато клієнтів, які шукають сучасні житлові об’єкти під оренду, вважають за краще варіанти з мальовничим видом з вікна на Дніпро», – уточнила Наталія Барздун.

«Головні критерії вибору житла в новобудовах: розташування будинку, близькість до центру, інфраструктура і паркомісця».

Журналісти порталу нерухомості Domik.ua попросили ріелторів Черкас назвати мінімальні ціни на оренду житлових об’єктів в сучасних будинках в залежності від площі і розташування. Отримані дані по центру міста, районах, наближених до нього і околиці, представлені в таблиці нижче.

У таблиці вказані мінімальні ціни на оренду житла в різних районах міста Черкаси. Актуальна вартість може відрізнятися, оскільки залежить від комплектації квартири, типу планування, поверху, віддаленості від зупинок громадського транспорту та інших факторів.

Обговорити переваги і недоліки проживання в сучасному будинку можна на форумі новобудов Черкас.

Хто повинен оплачувати послуги ріелтора

Агент з нерухомості Лариса Ніколаєнко розповіла: «Робота агенства і ріелтора оплачується орендарем у вигляді комісії при зніманні квартири. Вона становить 50% від місячної вартості оренди житла в Черкасах».

Як часто орендодавці піднімають ціну на квартиру

Вартість проживання в орендованій квартирі прописується в договорі. Цей документ фіксує її на один рік – ділиться інформацією агент з нерухомості Олена Дерябіна. Після його закінчення ціна підлягає перегляду обома сторонами. «Іноді в договорі прописують можливість зростання орендної плати на 10-20% за обопільною згодою власника квартири і орендарів» – розповіла експерт.

Хто оплачує ремонт побутової техніки і сантехніки в квартирі

Питання з приводу проживання в орендованій квартирі і ремонту меблів, техніки, сантехніки прописуються в договорі. «Документ позбавляє обидві сторони від суперечок і вказує шляхи виходу з ситуації, що склалася. Ремонт нової техніки до 5-ти років оплачує квартиронаймач. По закінченню цього терміну з’являється ризик зносу деталей, тому її лагодженням займається власник житла », – стверджує Олена Дерябіна.

 

Залиште коментар