Сміття та дитячий плач: у Черкасах відбувся суд із питання бюджету міста

Сміття та дитячий плач: у Черкасах відбувся суд із питання бюджету міста

Зранку 11 жовтня до приміщення Черкаського окружного адміністративного суду прийшли одинокі та малозабезпечені матері з дітками та комунальники. Тут мало відбуватися засідання за позовом депутата міської ради Олександра Радуцького, клопотанням про забезпечення позову якого фактично були заблоковані бюджетні процеси у Черкасах.

Присутні сподівалися, що суддя Петро Паламар зніме клопотання про забезпечення позову, таким чином розблокувавши бюджетні процеси.

– Відмінили дитяче харчування малозабезпеченим сім’ям. Чим ми повинні годувати дітей? Я прийшла з хворою дитиною, але ми хочемо відстояти свої права, – пояснила свій прихід до суду молода мама Ганна Кавун.

На початку засідання представник позивача (Радуцького) заявила про відвід судді Паламаря. Мовляв, дружина судді працює вчителькою в школі, тож через неї можуть чинити тиск на суддю, і це може вплинути на об’єктивність прийняття рішень. Юрист міської ради Катерина Пидорич заперечила, що доказів наявного тиску на дружину судді позивач не надав.

Суддя Петро Паламар пішов у нарадчу кімнату. Тим часом заступник начальника відділу департаменту юридичного забезпечення міської ради Катерина Пидорич прокоментувала ситуацію.

– Я чекала рішення про зняття клопотання про забезпечення позову. Розгляд цього клопотання було розпочато, але була оголошена перерва для надання необхідних для вирішення цього питання документів сторонами справи. Сторони скористалися цим правом. Надали свої додаткові пояснення до клопотань про забезпечення позову і скасування позову, надали копії документів. Але суддя не мав змоги розглянути ці документи і продовжити розгляд клопотання про забезпечення позову у зв’язку з заявленням йому відводу. Вирішення цієї справи цим клопотанням затягнулося на строк, який перебільшує наданий кодексом строк для розгляду цього клопотання. Тепер позивач знову подає заяву про відвід судді для того, щоб знову затягнути вирішення цього клопотання. Він зараз приймає рішення, чи він згоден з тим відводом, який йому заявляють, але рішення про його відвід буде приймати інший суддя після авторозподілу. Це ще затягування на 4-5 днів, – пояснила Катерина Пидорич.

Після повернення з нарадчої кімнати суддя Паламар оголосив, що погоджується з відводом. Це викликало обурення присутніх матерів та комунальників. Йому заблокували вихід, ледь не виникла бійка, тож Паламар був змушений вийти з судової зали через інші двері.

Присутній на засіданні міський голова Анатолій Бондаренко так прокоментував ситуацію:

– Через такі продажні суди матері не можуть отримати дитячі гроші, діти не можуть отримати молока, комунальники не можуть отримати заробітної плати. Цей суддя порушив закон, і в мене таке враження, що він живе на Марсі, а не в Черкасах. У нас не буде ні нації, ні країни, якщо ми і далі будемо терпіти цих продажних хапуг і суддів.

Після того, як присутні вийшли з зали засідань, комунальники влаштували протестну акцію. Вивантажили на сходи приміщення суду кілька десятків мішків зі сміттям.

Директор КП «Черкасиінвестбуд» Геннадій Шевченко, який був присутній на суді та на акції комунальників, висловив свою думку з приводу подій, які відбулися:

– На мою думку, ця ухвала була написана заздалегідь. Він і не збирався розглядати це питання. Він, на мою думку, взяв гроші за це рішення, а тепер не хоче відповідати. Сам собі написав відвід, придумали смішну підставу. Це говорить, що бандформування має вплив не лише на прокурора, а ще і на суд. Я думаю, що містянам треба вже виходити і боротися за свої права. Тепер я не можу заплатити працівникам свого підприємства заробітну плату тільки через те, що суддя Паламар грається в політичні ігри замість того, щоб виконувати закон. Ця акція зі сміттям – це початок протестів, тому що комунальне підприємство «ЧЕЛУАШ» теж заблоковане, не зможе виконувати свої функції із прибирання міста. Працівники наочно показали, що буде з містом, якщо буде тривати таке свавілля. Ви пам’ятаєте Львів? Таке, напевне, планується і в Черкасах. Це така стратегія по прибиранню неугодних режиму міських голів, – зазначив Шевченко.

Тож поки ситуація із бюджетом Черкас, заблокованим рішенням суду, залишається незмінною. Усі проплати, які мають іти за рішенням міської ради від 22.08.2018 року, не здійснюються.

Відео з місця події можна переглянути у попередній статті “Про головне” на цю тему.

Залиште коментар