Солідна кількість людей відвідала Черкаський книжковий фестиваль

Солідна кількість людей відвідала Черкаський книжковий фестиваль

За три дні Третього книжкового фестивалю, який проходив у Черкасах 11-13 жовтня, тільки обласну філармонію відвідали 12 тисяч людей. Крім того, ще близько півтори тисячі гостей взяли участь у заходах, які проходили на інших локаціях.

Про це пише сайт “Про все”.

Про це розповіла співорганізаторка фестивалю Юлія Чабаненко.

“Думаю, для Черкас це солідна цифра, – зазначила вона. – Приємно було бачити, що захід відвідали багато школярів і їм дійсно сподобалося. Нині дітей важко зацікавити”.

Протягом трьох днів у філармонії проходили літературні зустрічі з письменниками та лекції на різні теми. Видавці продавали книги, а в концертному залі виступали гурти. Діти брали участь в майстер-класах. Книги реалізували 53 видавництва з Києва, Львова, Bінниці, Тернополя, Харкова, Iвано-Франківська. Загалом для гостей фестивалю підготували близько ста подій. А от ламп проєкту «Mрійники», зазначають організатори, доторкнулися понад 10 тисяч разів. Кожен охочий міг “почаклувати” і запалити сотню лампочок одним дотиком руки.

Найбільше глядачів зібрали Ірена Карпа, Макс Кідрук, Антін Мухарський, Брати Капранови. Творчий вечір провів для своїх шанувальників видавець «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-Ги» Іван Малкович. Він читав поезії з книги «Антологія української літератури», розказував про цінність нашої мови та культури в історії України.

Черкаські письменники теж гідно представили себе на фестивалі. Зокрема, Ганна Григорович та Тетяна Брукс презентували свої книги, а Олексій Юрін влаштував поетичний перформанс. У п’ятницю та суботу Сергій Жадан та Юрко Іздрик зібрали своїх прихильників у залі філармонії. Вони співали пісень зі своїми гуртами «Жадан і Собаки» та «Drumтиатр».

Ще у рамках фестивалю тривав конкурс кращої книги. Видання оцінювали читачі за дванадцятьма номінаціями. Серед книг-переможців – «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кiniані, «Меланхолія» Юрка Іздрика та «Казка у пошуках себе» Сашка Дерманського.

Окремо організатори відзначили роботу волонтерів. Загалом їх було близько 30. Працювали вони з 8-ї ранку до 10-ї години вечора. Був навіть однин хлопчик із Полтавської області, який приїхав на фестиваль за свій рахунок і активно брав участь у роботі з відвідувачами.

Зазначимо, що організували літературне свято громадська організація «Книжковий маестро» за підтримки Українського культурного фонду.

Залиште коментар