Спека спаде із середини тижня,- синоптики

Спека спаде із середини тижня,- синоптики

Серпень був теплим та посушливим. В більшості районів Черкащини він зайняв 2-4 місце, а на Жашківщині – 1-ше місце в рейтингу найбільш сухих за більш, ніж 130 років.

Про це інформують у Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

Як наслідок, запаси вологи в ґрунті під пізніми культурами найнижчі за останні 30 років, умови для сівби озимого ріпаку відсутні, досить довго утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки, що останніми днями стало передумовою тління торф’яного ґрунту на Золотоніщині.

Тож зважаючи на спекотну погоду, а також те, що пожежонебезпечний період зараз знаходиться у своїй активній фазі – загроза виникнення загорянь буде тільки зростати. Закликаємо громадян не провокувати пожежі та не спалювати сміття і рослинні рештки на городах та присадибних ділянках, адже погода не сприяє розсіюванню диму.

Перший тиждень календарної осені відзначиться невеликими погодними змінами.

Сьогодні-завтра, під впливом антициклону, переважатиме суха та спекотна погода, з температурами вночі +12..+17º, вдень +30..32º.

У середу 4 вересня є вірогідність невеликих дощів із південного сходу, а в п’ятницю – із заходу. При цьому спека спаде і до кінця тижня буде комфортно: вночі +7..12º, вдень +20..25º.

Залиште коментар