Стало відоме політичне забарвлення скандальної забудови в Соснівці

Стало відоме політичне забарвлення скандальної забудови в Соснівці

Нашуміле питання забудови Соснівки в Черкасах стало найбільш гарячою темою за останні місяці. Проте її історія набагато давніша, а «вуха» зацікавлених осіб стирчать в недобросовісних обласних чиновників із президентської партії.

Основною локацією забудови «Соснівки» є комплекс будівель під назвою «дача Андрєєва», розташований по вул. Менделєєва, та їх прилегла територія. До липня 2016 року дана земельна ділянка перебувала в оренді комунального підприємства Черкаської обласної ради «Готельний комплекс Дніпро».

Ще раніше, у квітні 2015 року, підприємство ПП «Міськбуд Плюс» отримало від обласної ради в оренду майновий комплекс дачі на 5 років. Цьому передувало рішення обласної ради від 21 січня 2015 року щодо надання дозволу обласному КП на передавання в оренду майнового комплексу.

Зазначимо, що саме на цій основній ділянці за проектом архітектора ФОП Чеберяк Юрій Вікторович (м. Черкаси) у співавторстві з ТОВ «Архітектурне бюро «Сергій Бабушкін» (м. Київ) планують побудувати кілька висотних багатоповерхівок. Читайте – Головний архітектор Черкас: «Будівництво не знищить, а облагородить Соснівку».

За словами Олександра Чуприни, колишнього орендаря «дачі Андрєєва», її доля була завчасно вирішена. Представники пропрезидентської партії в обласній раді особисто пропонували йому поновити договір оренди «дачі Андреєва» з метою її подальшого використання у «правильних цілях». Чуприна відмовився від такої «оборудки» і його підприємство «Гостинний двір» за вказівкою голови ОДА не допустили до конкурсу на право оренди. Про це він заявив у соціальній мережі «Facebook».

Окрім того, приватний підприємець звернувся із офіційною заявою до голови Черкаської обласної ради Олександра Вельбівця з приводу скандального питання із забудови Соснівки, в якій назвав його недобросовісним чиновником, звинуватив в очевидній оборудці та діях, які не відповідають інтересам громади.

У свою чергу голова Черкаської облради Олександр Вельбівець 7 лютого 2017 року під час чергової сесії обласної ради почав шукати виправдання тому, що обласне комунальне підприємство «Готельний комплекс Дніпро» не має коштів, щоб провести серйозні інженерно-технічні заходи з укріплення берегу через зсувні процеси, які утворилися внаслідок утримання об’єкта в неналежному стані та нагромадження понад 20 тис. тон побутових відходів. Проте не врахував, що він вчинив злочин у сфері екології та організував оборудку для незаконного заволодіння землею (стаття 239 Кримінального кодексу України) «бізнесменами-забудовниками», наближеними до своєї президентської партії.

ВІДЕО: Вельбівець прокоментував забудову Соснівки

Нагадаємо, що за часів губернаторства Вадима Льошенка «дачу Андрєєва» здали в оренду ПП «Гостинний двір». Однак в часи губернаторства Сергія Тулуба договір розірвали. Опісля будівля разом з прилеглою територією перебували на балансі готельного комплексу «Дніпро», який є комунальною власністю Черкаської обласної ради. Через відсутність фінансування на утримання дача почала приходили в непридатність.

Залиште коментар