Стартував всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації

Стартував всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошують із 29 червня цього року старт Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у 2017 році.
«Реформа місцевого самоврядування та процеси децентралізації в Україні вже мають вагомі результати. Це й суттєве збільшення місцевих бюджетів, і підвищення спроможності місцевої влади вирішувати більшість питань громад у різних сферах: медицині, освіті, розбудові інфраструктури, наданні адміністративних, комунальних та інших послуг. Але, на жаль, у реформи усе ще є багато противників, які, намагаючись залишити стару, зручну для них, а не для мешканців громад систему, не нехтують інформаційними маніпуляціями, поширенням міфів, спрямованих на дискредитацію змін, що впроваджуються. Це не шкодить тим, хто вірить у децентралізацію і втілює реформу, але заважає приймати правильні рішення тим, хто усе ще сумнівається. Тому важливо, щоб якомога більше людей мали об’єктивну інформацію щодо перебігу децентралізації в країні, про її здобутки, проблеми та перспективи. І у цьому ми розраховуємо на підтримку засобів масової інформації», – прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.
До участі у конкурсі до 15 жовтня 2017 року приймаються матеріали в чотирьох номінаціях:
1) онлайн-публікація,
2) стаття (в друкованому ЗМІ),
3) радіоматеріал,
4) відеоматеріал.
Призовий фонд від Програми Ради Європи. У кожній із чотирьох номінацій передбачені три премії:
•            І премія – 15000 грн,
•            ІІ премія – 10000 грн,
•            ІІІ премія – 7000 грн.
Конкурсом також передбачено відзначення авторів низки робіт заохочувальними відзнаками та запрошення переможців до участі у міжнародному заході з тематики місцевого самоврядування в одній із країн – членів Ради Європи.
Церемонія нагородження переможців Конкурсу відбудеться у Києві наприкінці 2017 року.
До участі приймаються матеріали, розміщені вперше у регіональних ЗМІ усіх типів (теле- і радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) і форм власності (державної, приватної, комунальної) не раніше 1 січня 2017 року.
 
Тематичні пріоритети конкурсних робіт
*Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування.
*Добровільне об’єднання територіальних громад.
*Співробітництво територіальних громад.
*Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку (здобутки громад, досягнуті завдяки змінам, що внесені до Бюджетного та Податкового кодексів).
*Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.
Форма заявки учасника Конкурсу розміщена за посиланням: http://bit.ly/contest2017media.
Більше про конкурс є ТУТ.
Довідкову інформацію можна отримати за телефонами: (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на електронну адресу: contest@internews.ua.

Залиште коментар