Тальнівщиною пронісся потужний буревій

Тальнівщиною пронісся потужний буревій

Перший день липня надовго запам’ятається жителям Тальнівщини: зранку спекою, а ввечері – шквальним вітром і грозою. Повалені дерева, поламані огорожі, порвані лінії електропередач та зірваний дах – такі наслідки суботньої негоди, пише ВІСТІ Черкащини.

Найбільше постраждав клуб у Чеснополі. Приміщення частково розкрило.

За попередніми підрахунками негода завдала збитків не менше як на 100 тисяч гривень.

У Лоташевому і Піщаній ще до дощу, як тільки почався сильний вітер, в людей погоріли електроприлади. Кажуть була якась поломка на трансформаторній підстанції біля Будинку культури.

– Власники чотирьох домоволодінь уже написали заяви про завдані збитки. У одних так взагалі і холодильник, і телевізор – усі електроприлади згоріли. Відвіз заяву в РЕМ, хай приїжджають, дивляться, – розповідає Лоташівський сільський голова Сергій Поліщук. – Крім того, у будинку культури якраз була репетиція до Івана Купала. То від перепаду напруги «накрився» підсилювач. У понеділок відвезли у Тальне ремонтувати.

Іншим селам теж перепало. Так, у Леґедзиному шквальний вітер поклав обабіч дороги велетенські дерева, вирвані разом з корінням. У деяких господарів побило шифер.

В Кобриновій Греблі люди відбулися поламаними огорожами та вирваними молодими деревцями.

Соколівочка також впала в немилість погоді. Викорчувані дерева попадали селянам прямо на дахи! Декому позривало залізні хвіртки та повалило огорожу.

Тальнівці відбулися поламаним гіллям та подекуди зірваним шифером.

Постраждали і лінії електропередач. В багатьох селах та у Тальному по декілька годин не було світла. Енергетики не встигали лагодити.

– Світло з’являлося на десять хвилин, і знову зникало. Все повідключали, щоб не погоріло, подекуди було чути, як тріщали дроти. То тут, то там з’являлися вогняні спалахи, – говорить пані Світлана із Соколівочки.

Мешканці Мошурова теж під час негоди залишилися без електрики.

– Не виключила із розетки телевізора, і блискавка вдарила прямісінько в антену. Згорів і телевізор, і антена. Холодильник теж вже викинути можна, – бідкається жителька Мошурова пані Марина, – Наче й зливи такої не було, а літню кухню затопило.

Попри це, за офіційними даними поширеними 3 липня Державною службою з надзвичайних ситуацій, у Черкаській області опинилася в зоні дії потужного циклону 5 районів області: Золотоніський, Чорнобаївський, Драбівський, Уманський та Шполянський, пошкоджено шиферні та металеві покрівлі, повалено 248 дерев. Без енергопостачання перебувають 78 населених пунктів області.

Прочитайте ще:

Залиште коментар