Тренінг для “Юнацького корпусу “Джура“ провели психологи Управління ДСНС

Тренінг для “Юнацького корпусу “Джура“ провели психологи Управління ДСНС

Величезний практичний досвід психологів Управління ДСНС України у Черкаській області робить їх значними авторитетами в системі тренінгової підготовки з питань екстремальної психології. Не випадково жоден захід, де піднімаються питання психологічної адаптації та впливу на людину, не обходиться без запрошення фахівців ДСНС. Круглі столи, науково-практичні конференції, тренінги, ситуативні заняття, методичні та навчальні заняття, виїзні зустрічі з молоддю, ось далеко не повний перелік заходів участь у яких беруть представники психологічної служби Управління ДСНС.

Не став виключенням і проведений 26 березня Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та Громадською організацією «Молодіжний клуб Джура», тренінг із учнями 7-10 класів. Захід, який проводився в рамках дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”. Джура було представлено у три етапи, тематикою яких стали психологічна допомога, долікарська медична допомога в побутових умовах та тактична медицина.

Під час своєї частини, психолог Управління ДСНС, підполковник служби цивільного захисту Леся Коротяєва, не лише розповіла учасникам заходу про екстремальні ситуації, до яких може потрапити кожен, на практичних прикладах, із застосування унікальних у тому числі і авторських методик, Леся Миколаївна допомогла школярам зрозуміти та опанувати елементарні техніки, що дозволяють уникати паніки, допомогти людині вийти зі стану ступору, шокового стану, та як подолати страх та навчитися справлятися з іншими складними психологічними розладами.

На думку керівника психологічної служби: – “Молодь, в силу недостатнього досвіду та знань часто губиться навіть у елементарних ситуаціях, в яких крім “зняти на телефон” потрібно ще й діяти. Як свідчить досвід, сьогодні, потрапивши в умови якоїсь надзвичайної ситуації, готові та знають як надавати допомогу потерпілій людині, далеко не усі, що вже казати про молодь”. Саме тому, під час тренінгу, психолог Управління детально роз’яснила та продемонструвала методи надання такої допомоги та розповіла якими комунікаційними навичками повинна володіти особа під час надання першої психологічної допомоги. Велику зацікавленість у присутніх викликали також, валіза психолога, за допомогою якої фахівці можуть надавати необхідну допомогу на місці надзвичайної ситуації, та приклади із практичної діяльності, де цю валізу доводилось використовувати.

Безліч питань, які постійно супроводжували виступ психолога ДСНС засвідчив що в суспільстві існує величезний запит саме на таку психологічну інформаційно-методичну роботу.

  IMG_9277.jpg

IMG_9370.jpg  IMG_9338.jpg

Залиште коментар