Тренінг проти стигми та дискримінації хворих на туберкульоз провели для черкаських медиків

Тренінг проти стигми та дискримінації хворих на туберкульоз провели для черкаських медиків

Медичні працівники Черкащини відвідали тренінг, спрямований на зниження рівня стигми та дискримінації до хворих на туберкульоз та представників груп підвищеного ризику до захворювання на туберкульоз. Заходи відбулись 14, 15 та 18 червня. Про це інформує сайт vycherpno.ck.ua.

Тренери навчання – Дар’я Левандовська, головний позаштатний фтизіатр управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Алла Калініна, експерт БО «Від серця до серця» — зауважують, що такі тренінги потрібні, адже зараз відбувається реформування медицини і лікарям необхідно уміти виявляти хворобу вчасно.

«Лікарі первинного та вторинного рівня надання медичних послуг мали нагоду почути інформацію по виявленню та організації лікування хворих на туберкульоз. Це переважно нова для них інформація, а тому дуже корисна. Потрібно вчасно виявляти хворобу, аби зменшити епідемію поширення туберкульозу як у Черкаській області, так і в країні загалом. Якщо залишатимуться попередні підходи у лікуванні пацієнтів, то ми не досягнемо поставленої мети. Тому потрібно було провести цей тренінг, щоб закцентувати увагу на стигмі, дискримінації і толерантному ставленні до пацієнта. Адже на туберкульоз найчастіше хворіють ті люди, які мають причину для стигматизації зі сторони всього населення. І наші медики мають розуміти, що потрібно ставитися толерантно до всіх людей, аби досягнути успіху у боротьбі з хворобою», — зазначає Дар’я Левандовська.

Значна частина тренінгу була присвячена побудові діалогу між пацієнтом та лікарем, а також роботі над подоланням упередженого ставлення до різних категорій людей.

«Основна мета тренінгу – зміна ставлення лікарів до пацієнтів. Як виявилось, не всі знають що таке стигма. Тому такі тренінги необхідні, щоб підкреслити для лікарів: можна розмовляти з пацієнтом по-іншому, і це тільки сприятиме ефективному лікуванню і налагоджуванню стосунків між лікарем і пацієнтом», — розповідає Алла Калініна.

Тренінги відбулися у рамках компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров’я 100% життя», який реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Залиште коментар