«Це була не пенсійна реформа, а скорочення видатків на пенсіонерів», – Юлія Тимошенко

«Це була не пенсійна реформа, а скорочення видатків на пенсіонерів», – Юлія Тимошенко

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко розкритикувала пенсійну реформу, проведену урядом Порошенка. Особливо її обурює, що підвищили пенсійний вік жінкам, зменшивши при цьому їм пенсію.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час мітингу в Жашкові.

«Вибрали жінок, збільшили їм пенсійний вік, а потім для всіх пенсіонерів зменшили коефіцієнт нарахування коштів. Чим жінки не догодили нашим президенту і уряду?!» – обурилася Юлія Тимошенко.

Вона наголосила, що недолугість такої пенсійної реформи найбільше відчули на собі пенсіонери у селах та маленьких містечках, де пенсії складають 1400 – 1600 грн.

«Це була не пенсійна реформа. Це було скорочення видатків на пенсіонерів. Бо комусь здалося, що пенсіонери країні не потрібні», – зауважила кандидат у президенти.

Вона звернула увагу, що саме нинішні пенсіонери – це люди, які працювали десятиліттями і будували країну, у них по 40-50 років трудового стажу і разом з тим мізерна пенсія, за яку важко вижити.

«Наші пенсіонери в аптеку і супермаркет ходять, як в музей, – подивитися, як міняються цінники. І не знають, як з цієї пенсії на їжу викроїти», – обурюється Юлія Тимошенко.

Вона наголосила, що в Україні потрібно запровадити персоніфіковану пенсійну систему, як у більшості країн світу.

«Тоді пенсійні внески людини, яка працює, зараховуються на її приватний пенсійний рахунок. На них нараховуються у банку депозити та відсотки за індексацію чи інфляцію. І тоді, коли люди у розвинутих країнах виходять на пенсію, то вони за цю пенсію можуть подорожувати по світу, лікуватися. А у нас – несправедливість величезна. Бо якщо порахувати пенсійні внески відраховані, скажімо, за 35 років трудового стажу, то людина при виході на пенсію отримує втричі менше, ніж фактично відраховано внесків з її зарплати», – сказала Юлія Тимошенко.

Вона також повідомила, що її командою фахівців розроблений законопроект про пенсійну реформу, де для кожної людини розрахована достойна пенсія. Бо це зовсім інша фінансова модель пенсійних розрахунків.

«Ми підвищимо пенсії, але не гаслами, а перебудувавши фінансову систему. І це ми зробимо за три, максиму шість місяців. Це буде зовсім інша фінансова модель», – сказала кандидат у президенти.

Нагадаємо, 8 лютого Юлія Тимошенко у межах передвиборного туру побувала в Умані та Жашкові.

Залиште коментар