«Це перша людина, за яку я готовий ручитись», – нардеп про Юрія Тренкіна

«Це перша людина, за яку я готовий ручитись», – нардеп про Юрія Тренкіна

Політичні мотиви у кримінальному переслідуванні черкаських батьківщинівців вбачає народний депутат України Іван Кириленко. Про це він сказав під час судового засідання про обрання запобіжного заходу депутатові міської ради від ВО «Батьківщина» Юрію Тренкіну.

Як зауважив Іван Кириленко, активність прокурорів збіглася в часі з передвиборчою кампанією.

– Підозра, клопотання про запобіжний захід – усе це з’явилось у розпал передвиборчої кампанії, – наголосив народний депутат України. – Правоохоронці активізувались після того, як Юлія Тимошенко призначила Юрія Тренкіна керівником Черкаського обласного виборчого штабу. Щодо одного зі звинувачень уже було відкрите провадження кілька років тому. Однак під час досудового розслідувань порушень не виявили, провадження закрили. Тож нинішнє кримінальне переслідування, на мою думку, має винятково політичні мотиви, воно спрямоване на зрив нашої виборчої кампанії на Черкащині.

Іван Кириленко був готовий взяти Юрія Тренкіна на особисту поруку. Водночас прокуратура клопотала про заставу в понад 6 млн грн.

– За 23 роки депутатської діяльності, а я – народний депутат семи скликань, я вперше готовий взяти людину на поруку, – сказав у суді народний депутат України. – Бо знаю Юрія Тренкіна як відповідальну та порядну людину.

Нагадаємо, 4 березня Юрію Тренкіну та двом керівникам приватних товариств – батьківщинівцям Євгенію Щербині та Сергію Коломійцю – повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків і заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Вони вважають цю справу політичним переслідуванням. Прокуратура клопотала про заставу для кожного в понад 6 млн грн. Однак суд не побачив підстав і ризиків для обрання батьківщинівцям такого запобіжного заходу.

Залиште коментар