Церква з черкаського села, де Гоголь написав “Вій”, переходить до ПЦУ

Церква з черкаського села, де Гоголь написав “Вій”, переходить до ПЦУ

Церковна громада села Прохорівки Канівського району Черкаської області переходить із церкви Московського патріархату в Православну церкву України. Про це повідомили в канцелярії митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана. Про це повідомляє gazeta.ua.

“До нас уже приїздив священик і написав відповідну заяву”, – кажуть.

Панотець Сергій Олексієнко підтверджує перехід.

“Ми давно йшли до цього, – розповідає. – Ще чотири роки тому відмовилися поминати на проповідях московського патріарха Кіріла. Так само не поминаємо і його намісника в Україні Онуфрія. До нашої церковної громади входять жителі двох сіл Канівського району – Прохорівка та Сушки. Днями в Прохорівці зібралося 250 осіб місцевих жителів. Проголосували за перехід до Православної церкви України. Ми є першою громадою на Лівобережжі Черкащини, яка оголосила про перехід до Православної церкви України”.

Між тим відразу кілька громад з Городищенського та Смілянського районів заявили про готовність вийти із підпорядкування Московського патріархату.

“Моя позиція відома давно, – каже панотець Михайло Негер із церкви села Мліїв. – Я чотирнадцять разів їздив у зону АТО. Перед зборами громадян зустрівся із поважними людьми села. Нікого не було проти. На збори прийшло понад двісті осіб. Всі проголосували “за” лише одна дівчина була проти. Та й то вона не проти української церкви. Їй просто подобається богослужіння церковнослов’янською мовою”.

За словами священика він ще не подавав прохання про перехід до Української церкви.

“Ми чекали Томосу про незалежність дуже довго. Крім мене збираються перейти священики із Городища та Смілянського району. 2 лютого має відбутися інтронізація Блаженнійшого митрополита Епіфанія. 6 лютого Православну церкву України мають офіційно зареєструвати. Тоді ми всі повеземо документи з протоколами зборів на Черкаси”.

Село Прохорівка знамените тим, що в ньому була садиба першого ректора Київського університету Михайла Максимовича. Тут гостювали Тарас Шевченко та Микола Гоголь. Саме тут Микола Васильович писав свою знамениту повість “Вій”. У Млієві жили й творили відомі українські помологи Симиренки.

Юрій Стригун

Залиште коментар