Ціни на алкоголь на Черкащині значно збільшаться

Ціни на алкоголь на Черкащині значно збільшаться

Цими вихідними вступила у силу постанова Кабінету Міністрів України – №634 про нові ціни на алкогольні вироби. Відповідно у магазинах Черкащини здорожчав алкоголь. З 9 вересня мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі алкогольні напої збільшено.

Про це повідомляє “Сміла”.

Зокрема, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби зросли на 14,0-19,41%; віскі, ром та джин – на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%.

У коментарі до постанови №634 зазначено, що Кабінет Міністрів підвищив мінімальні ціни на алкоголь, щоб захистити споживачів від контрафактної та сурогатної продукції і зменшити частку тіньової економіки.

Водночас, у 2017 році зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина, тощо). Відбулося і зростання інших складових ціни, тому сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв.

До Мінекономрозвитку надійшли чисельні звернення учасників ринку, які наголошували, що чинні мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати. Внаслідок цього, на думку асоціацій виробників алкогольної продукції, послаблюється конкуренція з боку легальних виробників і збільшується частка недобросовісних виробників.

Це відбувається, тому що такі компанії можуть скорочувати свої операційні витрати шляхом придбання необлікованого спирту, використання сурогатних речовин, ухилення від сплати податків, виробництва контрафактної продукції, тощо, інформують у Головному управлінні ДФС в Черкаській області.

Прочитайте ще:

Залиште коментар