Творчих смілян вчили плести павуків із соломи

Творчих смілян вчили плести павуків із соломи

У Смілянській міській бібліотеці ім. О.Журливої відбулося чергове заняття арт-студії «Поринь у веселку», на якому майстриня Вікторія Шевченко вчила плести павуків із соломи пише “Сміла. city“.

“Солом’яні павуки” – один із найдавніших витворів із соломи і найбільш загадковий. Його  форми, побудовані у поєднанні множини однакових модулів, вражають своєю гармонією, а також гармонізують простір. Солом’яний павук має оберігати дім та його господаря, вбираючи в павутину своєї конструкції все негативне, що мого завадити щасливому життю сім’ї – спочатку майстриня Вікторі Шевченко розповіла, що таке прадавній слов’янський павук  і для чого його роблять. Дохристиянські уявлення про створення світу, організацію простору відображаються у такому різдвяному атрибуті, як “павук”, що “снує” світ – образ космосу-всесвіту. А ще, за легендами, павук “заснував” вхід до печери (за іншою версією довкола дерева), в якій заховалась Мати Божа із Дитятком від Іродових воїнів, таким чином, врятувавши Святу Родину від загибелі.

В Україні виготовляли “павуків” із соломи, їх підвішували в хаті до сволоку. Могли виготовлятись павуки із тонких прутиків та дроту. У місцях з’єднання соломинок чіпляли паперові і сушені квіти, свічки тощо.

Кажуть, що якщо людина хвора, або ж коли жінка не вагітніє, то треба ставати під “павука”. Спалювали павуків кожного року. Вірили, що він вбирав негативну енергетику, і таким чином знищувався весь негатив.

Розповідаючи такі цікаві історії, майстриня вчила усіх бажаючих премудростям плетіння павуків.

Залиште коментар