У 2016 прокуратура поновили права 265 неповнолітніх дітей

У 2016 прокуратура поновили права 265 неповнолітніх дітей

Органами прокуратури області протягом минулого року вжито низку заходів, спрямованих на поновлення прав неповнолітніх та представництво інтересів дітей та держави в суді. Так, за цей час заявлено 94 позовні заяви в інтересах дітей на загальну суму 14 млн грн, забезпечено участь у розгляді судами 248 справ, поновлено права 265 дітей, повідомляють в прокуратурі Черкаської області.

У сфері охорони дитинства забезпечено виконання рішень судів на суму 1,2 млн грн. За втручання прокуратури торік попереджено незаконну передачу у приватну власність 2 га землі рекреаційного призначення, родині з дитиною-інвалідом видано ордер на квартиру вартістю понад 309 тис. грн.

У 2016 році прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 14 кримінальних правопорушень, вчинених у сфері охорони дитинства.

Слід зазначити, що завдяки вжитим скоординованим заходам, рівень злочинності серед неповнолітніх у минулому році зменшився на 25,9% у порівнянні з 2015 роком і складає 126 проти 170 злочинів (по Україні – на 20,6%).

Прокурорами забезпечено процесуальне керівництво у 179 кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, прийнято участь у судовому розгляді 95 кримінальних проваджень, з них 70 розглянуто судами з ухваленням обвинувальних вироків, постановлено 10 ухвал про застосування примусових заходів виховного характеру, укладено 11 угод про примирення та визнання винуватості.

Факти незаконного затримання та притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх в області відсутні.

Крім цього, реалізовуючи наглядові повноваження щодо захисту прав і свобод дітей при виконанні щодо них кримінальних покарань та застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистих свобод дітей внесено 43 документи реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 22 посадові особи.

Залиште коментар