У Черкасах “атестують” депутатів. Виявлено перші порушення

У Черкасах “атестують” депутатів. Виявлено перші порушення

Черкаська обласна організація КВУ із серпня 2017 року здійснює «атестацію» депутатів Черкаської міської ради. Про це інформують на сайті “Твій місцевий депутат”.

Алла Юрковська, юрист ЧОО КВУ: «Термін «атестація» є умовним, оскільки насправді ведеться перевірка дотримання депутатами міської ради вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Уявлення про «хорошого» чи «поганого» депутата суттєво відрізняється у різних людей. Навіть серед депутатів ми зустрічали як схвалення такої перевірки, так і критику. Мовляв, краще оцінюйте, що депутат робить на окрузі, а не те, чи він сидить на прийомі. Проте для оцінки об’єктивних показників у нас немає інших підстав аніж законодавчі».
Протягом серпня-початку вересня триватиме моніторинг роботи депутатів з виборцями: інформування на сайті Черкаської міськради та здійснення прийому виборців. Про те, чи всі депутати ведуть регулярний прийом, та чи здійснюють його особисто говорити зарано – попереду повторні контрольні візити. Але деякі висновки вже можна зробити на даному етапі, в зв’язку з чим ЧОО КВУ вже підготувала рекомендації відділу з питань роботи ради.
По-перше, на жодній зі сторінок депутатів ради VII скликання немає біографії, хоча в попередні роки вони розміщувалися на сайті.

По-друге, як виявилося графік прийому, розміщений на сайті іноді не співпадає з дійсним.
Алла Юрковська, юрист ЧОО КВУ: «Ми неодноразово чули фрази на зразок: «Чого ж ви так пізно? Він вже пішов» або «Ніхто не записався на прийом, тому депутата не буде». Хоча на сайті Черкаської міської ради у жодного депутата не зазначена вимога попереднього запису. Був випадок, коли прийшовши на прийом у зазначений час і заставши депутата на місці, ми не змогли потрапити на прийом, бо він «вів переговори». Я можу лише привітати депутата Р.Петрика з такою відданою його інтересам секретаркою, але оцінка буде відповідною реальності – мені і Максиму Михлику запропонували обрати, хто до нього пройде «лише на 2 хвилиночки», то ж один з нас потрапив на прийом, а інший ні, а значить і оцінку по цьому критерію також буде розділено навпіл».

За час моніторингу двоє з депутатів міської ради змінили інформацію про графік прийому на сайті міської ради – І. Косенко та С.Лукирич. Ми можемо лише привітати такі зміни, оскільки вони говорять про те, що депутати позитивно реагують на моніторинг і розуміють, що наявність актуальної інформації піде лише на користь продуктивному спілкуванню з виборцями.
По-третє, приймальню депутата ідентифікувати не так вже й просто. Завдяки вахтерам, черговим, працівникам КСН нам найчастіше вдавалося зрозуміти, в якому з кабінетів приймає депутат. Лише 14 депутатів позначили місце роботи з виборцями табличками. Одну приймальню ми так і не змогли знайти взагалі – в школі №24 ніхто не зміг нам підказати, чи депутат М.Фомич взагалі веде тут прийом і в якому з кабінетів це могло б відбуватися.
Максим Михлик, голова правління ЧОО КВУ: «Це створює значні незручності для виборців, які не впевнені, де саме ведеться прийом і чи інформація, яку вони отримали в міськраді насправді відповідає дійсності. На наш погляд було б доречним, якби всі приймальні депутатів мали однотипні таблички з логотипом міської ради та контактними даними. Навряд чи ми без сторонньої допомоги здогадалися б, що депутатських прийом може вестися в кабінеті, на якому написано «Лікар» (Г.Кузьменко) чи «Завідуючий господарством» (І.Михайлюк)».
Алла Юрковська, юрист ЧОО КВУ: «Ми цілком усвідомлюємо всі обставини, які могли завадити депутатам проводити прийом в серпні – відпустки, ремонти приміщень, особисті обставини. Депутати так само, як і їх виборці, мають право на приватність. Але на нашу думку, будучи наділені певними повноваженнями і обов’язками, вони могли повідомити про перенесення прийому, а це зробили лише одиниці».


Проект «Атестація депутатів місцевих рад» здійснюється за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). Проект спрямовано на підвищення рівня відкритості, прозорості та підзвітності місцевих депутатів, а також збільшення поінформованості громадян, про діяльність представників їх інтересів в місцевих радах.

Залиште коментар