У Черкасах діє унікальна школа танцю

У Черкасах діє унікальна школа танцю

Понад два роки у місті функціонує балетна школа. Навчатися там починають малюки від 3,5 років. Серед усього, виконують вправи на розтягування, гнучкість та класичні хореографічні вправи біля «станка». Започаткувала навчання балету для дітей у Черкасах Оксана Танкевич – артистка Одеського національного академічного театру опери та балету у минулому, а нині – щаслива мама та хореограф-педагог. Готує для нашого міста маленьких леді, які танцюють балет, повідомляють Новини Черкас.

Танцювати Оксана почала із самого раннього дитинства. Із 4 років дівчинка вже відвідувала хореографічний гурток, а потім татко відвів дівчинку в Одеську балетну школу, в якій Оксана займалась понад 6 років. Далі було навчання в Одеському училищі мистецтв і культури ім. К. Д. Данькевича. Після нього дівчина пішла працювати в Одеський національний академічний театр опери та балету.

– Так увесь мій життєвий шлях складається із танцювальної діяльності. В театрі я працювала артисткою балету, їздили на гастролі по всьому світу, а також співпрацювали із іншими театрами, – розповідає Оксана. – Найяскравіше, що пам’ятаю з того часу – це фанатизм, з яким бігла на уроки хореографії, а також захват, із яким я переглядала балетні постановки, коли відвідувала театр.

Бути артисткою балету, зауважує Оксана Танкевич, дуже складно. Найперше – потрібно завжди тримати себе у формі. Комусь це зробити легше, комусь – складніше, однак шестиденний робочий графік та семигодинні тренування і репетиції вистав завжди приводять до тями. Не обходиться у балетній справі і без дієт. До них звертаються, коли вже форму потрібно відновлювати.

– Зазвичай, артисти балету апріорі харчуються мало, оскільки після такої складної роботи ти просто не хочеш вечеряти (сміється – авт.), – каже Оксана. – Перед заняттям їсти не можна, оскільки тобі буде важко тренуватися і ти відчуватимеш себе важким, а після 7 годин репетицій вже приходиш додому як вичавлений лимон.

Стандартне тренування артистів балету, згадує Оксана, складається із класичного уроку біля «станка», потім заняття на «середині», урок стрибка та репетиція на пуантах. Щодня у театрі готували графік репетицій, щоб усі могли бачити свій режим дня. Так Оксана пропрацювала близько 7 років із перервою на світові гастролі. Так їй вдалося побувати у всіх країнах Європи, Азії та ін.

– Гастрольний період – це і цікаво, але і дуже складно, адже це постійні переїзди, сон у дорозі тощо. – говорить Оксана. – Кожен театр – унікальний, вирізняється і сценою, і атмосферою… Пам’ятаю і сцену із сильним нахилом в Іспанії, і майже льодову сцену в Китаї. Це був незабутній час

У Черкаси ж Оксана потрапила, коли була при надії. Так, пропрацювавши в театрі до строку 4 місяці вагітності, вони з чоловіком ухвалили рішення, що здоров’я мами і малюків важливіше (адже жінка носила під серцем двійняток), тому вирішили перебратися у менш галасливе місто.

– Уже в Черкасах народила своїх дівчаток. Перший рік було важко, і я зрозуміла, що повернутися в Одесу та до балету я поки що не можу. Тоді ж почала думати, де себе знайти у цьому місті. Не знайшла, де тут мені танцювати, тож вирішила створити балетну школу, – каже Оксана

Сьогодні у школі балету навчається до 90 осіб, проте основний склад – 70 дівчат. Також школу відвідують і художні гімнастки, адже їм теж потрібна класична хореографія. Для дітей від 3,5 років у школі пропонують ритміку, а вже з 4-х рочків маленькі дівчатка починають розвивати гнучкість та вчити танцювальні па. Із 6 років – заняття хореографією за класичним станком.

– Найголовніше – не пропустити момент, коли закладається ось цей танцювальний фундамент. Оскільки, якщо його пропустити, то надалі буде дуже складно вижити у світі танцю, – розповідає педагог. – Ідеальний вік для початку занять – 6–7 років, тоді дитина розуміє, що вона робить і для чого.

Нині Оксана викладає балет сама для усіх відвідувачів школи, із наступного року планує запросити ще одного педагога-хореографа. Мотивує своїх маленьких учениць жінка власним прикладом, формою та змогою виконати усі рухи, яким навчає і малих балерин.

Для батьків, охочих віддати свою дитину у школу балету пані Оксана дає кілька порад:
1. Спробувати і не боятися. Балет – дає манеру, грацію, правильну поставу. Ці речі дуже важливі, особливо для дівчаток.
2. Довести почате до кінця, мотивувати і підтримувати свою дитину, подавати їй приклад своєю поведінкою.
3. Любити своїх дітей, пишатися ними і прислуховуватися до їхніх бажань, попри їхні помилки.
Наразі Оксана зі своїми ученицями вже на завершальному етапі постановки виставки-казки «Дюймовочка», готують також ще одну виставу, у подальшому планує завойовувати з ними конкурсні сцени.

Залиште коментар