У Черкасах обговорили підвищення статусу органів місцевого самоврядування та законодавчі новації

У Черкасах обговорили підвищення статусу органів місцевого самоврядування та законодавчі новації

Щойно закінчилося чергове засідання Черкаського регіонального відділення «Асоціації міст України». Скажу відверто: результатами круглого столу за участі голів міст, сіл і селищ нашої області, представників обласної адміністрації, експертів Черкаської міської ради та народних депутатів України – залишився задоволеним, про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомляє міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. 

Цього разу ми говорили про підвищення статусу органів місцевого самоврядування та законодавчі новації. І всі присутні голови населених пунктів зійшлися на одному: ситуація з місцевими бюджетами залишається нестабільно. Замість реальних реформ ми щороку отримуємо ризики з дохідною частиною і новими повноваженнями.

Так, від початку децентралізації Черкаси мусили в 2015 році перекрити делеговані повноваження в освіті та охороні здоров’я на 70 млн грн., у 2016-му – через перекладання повноважень по утриманню ПТУ і пільгових перевезень – на 170 млн грн., а в 2017-му – вже на 300!

При цьому залишаються ризики з надходженням акцизу від палива й тютюну, а також маємо зменшення надходжень по місцевих податках і зборах на нерухомість, плату за землю тощо.

Тому я щиро вдячний за те, що наші народні депутати Владислав Голуб і Олег Петренко передали мені та секретарю міськради Олександру Радуцькому відзнаки Верховної Ради України за зокрема і вагомий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, але хотілося б, щоб разом із відзнаками Уряд впроваджував реформи з урахуванням реальних проблем і потреб територіальних громад.

Зокрема в частині їхнього об’єднання, створення госпітальних округів, навантаження на місцеві бюджети тощо.

Прочитайте ще:

Залиште коментар