У Черкасах офіційно оголосили переможців проекту “Громадський бюджет”

У Черкасах офіційно оголосили переможців проекту “Громадський бюджет”

Сьогодні, 22 листопада, у Черкаській міській раді оголосили проекти “Громадського бюджету”, які вподобало найбільше містян.

Із 1 до 14 листопада жителі Черкас втретє мали змогу віддати голоси за найбільш цікаві й корисні, на їхню думку, для міста проекти. Вони мають бути реалізовані в 2018 році.

Уперше програму започаткували в Черкасах за підтримки Польщі у 2015 року. Цьогоріч голосування стало рекордним – участь у проекті взяли 21 тис. людей, що віддали 52,7 тис. голосів. Голосування тривало протягом двох тижнів, інформує “ІнфоМІСТ”.

За словами міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, нині “Громадський бюджет” став “талісманом міста”.

Він також відреагував на те, що більшість переможців “Громадського бюджету” – бюджетні установи.

“Ми готові дослухатися до всіх пропозицій. Можливо, проведемо наступного року окремо “Громадський бюджет” між бюджетними установами або виведемо в окрему колонку. Будемо вчитися на своїх помилках. Але, попри все, приємно, що люди активізувались, щоб їхні ідеї втілювались”.

Міський голова також зауважив, що дав доручення департаментам вивчити популярні проекти, які не набрали достатньої кількості голосів, але є корисними для міста.

Кращі з них він пропонуватиме депутатам профінансувати з бюджету в межах Програми соціально-екомічного розвитку.

“Звісно, реалізувати всі ідеї ми не зможемо, адже разом проекти затягують на 100 мільйонів. Хоча я мрію, що настане той час, коли бюджет буде формуватись не депутатами, а виключно громадою”.

За словами заступника координаційної ради проекту Тетяни Харенко, рекордну кількість голосів (2136) набрав малий проект впровадження ренгенологічної системи ІМАХ для міської дитячої лікарні.

Загалом, уже традиційно, більш активно черкащани голосували в останні дні голосування. Активнішими, як і минулоріч, були жінки. Попри те, що кожен міг голосувати за чотири проекти, цим правом скористалися не всі. За статистикою, в середньому люди голосували за 2,5 проекти.

Залиште коментар