У Черкасах планують збільшити орендну плату за землю

У Черкасах планують збільшити орендну плату за землю

Збільшення ставок орендної плати за землю обумовлено запровадженням нового Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Мінагрополітики.


На сайті міськвиконкому оприлюднили проект рішення «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Черкаси». Згідно з ним, міська влада у наступному році планує зменшити ставку податку на нерухоме майно та збільшити ставки орендної плати за землю. Також зміняться ставкиєдиного податку для платників І та ІІ груп і ставка збору за місця для паркування транспортних засобів.

Порівняно з чинними у 2017 році ставками місцевих податків і зборів на території м.Черкаси  проектом рішення  пропонується  внести  наступні зміни:

1. Встановити ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розмірі 0,5 відс. мінімальної заробітної плати (у 2017 році ставка встановлена у розмірі 1 відс. мінімальної заробітної плати, але застосовується коефіцієнт 0,5).

2. Встановити ставки орендної плати за землю по наступних видах земельних ділянок:

– за земельні ділянки, яким згідно КВЦПЗ присвоєно коди 12.04 (для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства) та 12.08 (для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій) та які використовуються як АЗС  – 12% від нормативно-грошової оцінки землі (НГО) (діюча у 2017 році ставка – 6%);

– за  земельні ділянки, яким згідно КВЦПЗ присвоєно код 03.15 (для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови) – 9% НГО (діюча у 2017 році ставка – 3%);

– за земельні ділянки, яким згідно КВЦПЗ присвоєно код 07.01 (для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення), які надані для комерційної діяльності – 9% НГО (діюча у 2017 році ставка – 3%);

– за земельні ділянки, яким згідно КВЦПЗ присвоєно коди 12.04 (для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства)) та 12.08 (для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій) та які використовуються як станції технічного обслуговування автомобілів СТО та мийки транспорту – 6% (діюча у 2017 році ставка – 3%).

3. Ставки єдиного податку для платників І групи встановити у розмірі 10 відс. прожиткового мінімуму ( у 2017 році ставка встановлена 10 відс. мінімальної заробітної плати, але застосовується коефіцієнт 0,5), для платників ІІ групи у розмірі 20 відс. мінімальної заробітної плати.

4. Ставку збору за місця для паркування транспортних засобів встановити у розмірі 0,075 відс. мінімальної зарплати за 1 кв.м. за кожен день паркування (у 2017 році ставка встановлена у розмірі 0,15 відс. мінімальної зарплати, але застосовується коефіцієнт 0,5).  

Ставка земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства  у розмірі 0,3%  відсотка від їх нормативної грошової оцінки (ставка приводиться у відповідність до норм Податкового кодексу, у 2017 році діяла ставка – 0,2%).

Інші положення та ставки  місцевих податків і зборів  не змінюються або приведені виключно до норм Податкового кодексу України.

Докладніше ознайомитися з проектом рішення «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Черкаси» можна на сайті Черкаського міськвиконкому.

(с) Діловий Регіон

 

Залиште коментар