У Черкасах погодили проект Програми соціально-економічного розвитку на наступні три роки

У Черкасах погодили проект Програми соціально-економічного розвитку на наступні три роки

Виконавчий комітет на своєму засіданні 31 січня більшістю голосів погодив проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Черкас на 2017-2019 роки. Цим документом спланували перелік заходів, які сприятимуть поліпшенню інфраструктури обласного центру. У бюджеті розвитку на них передбачають майже 660 млн грн. Далі слово за депутатським корпусом.

Як розповіла під час обговорення проекту рішення директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод, запропонований варіант Програми передбачає кілька ключових пріоритетів. Серед них – комфортне і безпечне місто, освіта, здоров’я та ресурси (зокрема, мова йде про удосконалення системи управління комунальними ресурсами).
– Під час формування проекту Програми нами були враховані всі ті пріоритетні завдання, на яких акцентував і виконавчий комітет, і міська рада, – зауважила Ірина Удод.
За її словами, у наступному році на покращення якості надання послуг гарячого й холодного водопостачання планують спрямувати 5,5 млн грн, на поліпшення послуг із утримання житлових будинків (капітальні ремонти в них) – 24,5 млн грн, на облаштування прибудинкових територій (їхній благоустрій та зведення дитячих майданчиків) – 12,4 млн грн, для вивезення та утилізації твердих побутових відходів у бюджеті розвитку передбачають 15 млн 350 тис. грн.
– Значна увага цього року приділятиметься покращенню матеріально-технічної бази наших комунальних підприємств, – зазначила Ірина Удод. – У 2017-ому році на це плануємо спрямувати понад 32 млн грн.
На будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів дорожньо-транспортної мережі (вулиць та міжквартальних проїздів), згідно погодженого проекту Програми, планується спрямувати понад 26 млн. грн.
На розвиток міського електричного транспорту в Черкасах спрямують понад 2,5 млн грн.
Для облаштування системи відеоспостереження в Черкасах, що є складовою напрямку «комфорт і безпечне місто», у бюджеті передбачають 246 тис. грн, ще 3 млн 920 тис. грн – як матеріальний резерв для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, на освітлення вулиць хочуть спрямувати понад 24 млн грн, для покращення стану безпеки руху (а це – встановлення світлофорів та зупинок) – 700 тис. грн.
Водночас, на реконструкцію об’єктів комунальної власності (зокрема, адміністративних будівель, територіальних центрів) та будівництво нових (мова йде про Льодовий палац) запланували понад 60 млн грн.
Для розширення мережі освітянських закладів у бюджеті передбачили 3,5 млн грн. Тоді як на поліпшення матеріально-технічної бази в закладах освіти попередньо скерують 175,5 млн грн. (за ці кошти здійснюватимуть придбання обладнання, ремонтуватимуть приміщення садочків, шкіл та позашкільних закладів).
Ще 28 млн грн у бюджеті розвитку на наступний рік планують спрямувати на придбання обладнання в медичні установи та понад 16 млн – на їхню реконструкцію.
Під час обговорення представники виконавчого комітету й депутати внесли до проекту цього документа низку пропозицій. Більшість із них стосувалася збільшення фінансування на ремонти в закладах освіти (як загальноосвітніх, так і позашкільних) та медицини.
Для прикладу, заступник міського голови Ігор Коломоєць виступив за те, аби зняти 1,5 млн грн із реконструкції меморіального знаку загиблим в Афганістані на облаштування твердого покриття та огорожі майданчика для занять кросфітом біля Дніпра. За рахунок коштів для реконструкції спортивних майданчиків біля кількох житлових будинків Черкас, на думку Ігоря Анатолійовича, нині слід завершити облаштування футбольних полів у трьох школах № 28, 32, 34. Крім того, він запропонував спрямувати 500 тисяч гривень на ремонт у пологовому будинку №2, що в Південно-Західному районі Черкас, та ще стільки ж на ремонт дитячої поліклініки, на вулиці Олени Теліги.
Майже 400 тис. грн скерують, згідно з внесеними пропозиціями, для початку робіт зі створення кризового центру для жінок на вулиці Кобзарській, 1.
Заступник директора департаменту житлово-комунального комплексу Андрій Наумчук озвучив пропозицію, що стосувалася перерозподілу коштів на оновлення тролейбусного парку в Черкасах.
Загалом більшістю голосів виконавчий комітет погодив запропонований проект рішення у цілому (разом із усіма озвученими пропозиціями). Тоді як Роман Ганзевич утримався від голосування, а Дмитро Кухарчук висловився проти.
Наступним етапом роботи над проектом Програми соціально-економічного та культурного розвитку Черкас на 2017-2019 роки є її розгляд депутатами в постійних комісіях, після чого проект документу винесуть на затвердження сесії.

Прочитайте ще:

Залиште коментар