У Черкасах серед літа пожовтіло листя каштанів

У Черкасах серед літа пожовтіло листя каштанів

У Черкасах листя на частині каштанів вже пожовтіло, посохло та опало. Таку картину можна спостерігати на бульварі Шевченка поблизу вулиць Новопречистенської та ЧДТУ. У минулі роки до такого стану дерева доводила мінуюча міль. Однак нині у міськраді запевняють, що це – наслідки хімічних опіків.

– Це не міль, це хімічні опіки, – каже начальник відділу екології міськради Володимир Гусаченко у коментарі виданню “ІнфоМІСТ”. – На стан каштанів вплинуло кілька факторів. По-перше, спека на вулиці. По-друге, недостатня кількість поживних речовин. По-третє, навантаження по бульвару. На деяких перехрестях така ж ситуація. У протилежній частині міста (від центру до Казбету) дерева перебувають у кращому стані. Усе тому, що минулого року там встановили пристовбурові лунки, засипали мульчею (захисний шар). У результаті дерева отримують більше вологи, поживних речовин. Дерева ж від центру Черкас до площі 700-річчя – в гіршому стані. – Ми чекаємо, поки зроблять реконструкцію бульвару, вирівняють грунт, а потім вже будемо вживати заходів, – додав Гусаченко.

Такі дії відділ екології планує вже наступного року. Кажуть, що у 2018-му хочуть відновити й щеплення проти молі.

– Ми три роки поспіль боролися зі шкідником. Ефект є. Ви ж бачите, що дерева, які не мають хімічних опіків, стоять живі, неуражені. У нас все добре. Але вакцинація має відбуватися і в майбутньому, адже ліки діють близько 3 років і все, – додає головний еколог міста.

Під час обстеження у Черкасах цього року знайшли уражені міллю дерева, які не були вакциновані у минулих роках. Однак частина із них перебувають на територіях, які мають балансоутримувачів.

– У наступному році ми хочемо відновити вакцинацію. Звернемо увагу на ті ділянки, де є уражені дерева, – говорить Гусаченко. Минулі роки така процедура коштувала місту третину мільйона. У скільки ж обійдеться наступного року, складно спрогнозувати. Адже купують препарат за кордоном.

Залиште коментар