У Черкасах відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення

У Черкасах відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення

Нещодавно в департаменті соціальної політики Черкаської міської ради відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На комісію були запрошені суб’єкти господарської діяльності, у яких згідно звітності по єдиному соціальному внеску заробітна плата є нижчою від встановленого законодавством мінімального рівня. Про це повідомляє офіційний портал міської ради “Rada.cherkassy.ua“.

За інформацією Пенсійного фонду України в м. Черкасах, за результатами моніторингу звітів страхувальників у жовтні 2017 року налічувалось 98592 найманих працівників. Це менше ніж у січні 2017 року на 1388 осіб (1,4 %) та більше ніж у попередньому звітному періоді на 273 осіб (0,3%).

Кількість застрахованих осіб, рівень оплати яких у жовтні 2017 року не перевищував розмір мінімальної заробітної плати (3200,00 грн.) зменшилась на 3353 особи (52,1%) порівняно із січнем 2017 року

Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час та виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру складає 10505 осіб (10,7% від загальної кількості найманих працівників), по області 34249 осіб, що дорівнює – 12,7%:

– у порівнянні з січнем 2017 року кількість осіб, які працювали неповний робочий день, у жовтні 2017 року збільшилась на 1261 осіб, а у порівнянні з попереднім місяцем поточного року зменшилась на 59 осіб.

Зростання кількості найманих працівників, які оформлені на умовах неповного робочого часу, може вказувати на тінізацію заробітних плат страхувальниками та мінімізацію витрат на сплату єдиного соціального внеску.

Прослідковується постійна тенденція у деяких страхувальників до збільшення кількості осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами цивільно – правового характеру. Даний факт свідчить про порушення трудового законодавства, зокрема, підміну трудових відносин цивільно-правовими:

– у січні 2017 року таких осіб налічувалось 3533 особи, у жовтні 3174 особи, що на 81 особу (2,6%) більше ніж у попередньому звітному місяці та на 359 осіб (10,2%) більше ніж у вересні поточного року.

Виведення бізнесу з «тіні» є одним з пріоритетних завдань, які стоять сьогодні перед робочою групою. Під час зустрічей із представниками бізнесу члени робочої групи постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо вимог законодавства про працю. Пропонуються комплекти буклетів, які містять інформацію із послугами служби зайнятості.

Члени комісії надають консультації та зобов’язують представників бізнесу спрямовувати вивільнені кошти, за рахунок зменшення розміру єдиного соціального внеску на підвищення заробітних плат найманим працівникам.

На чергове засідання робочої групи, яке відбулося 21 грудня минулого року, офіційно запрошено 15 суб’єктів господарської діяльності. Із них заслухано 10 представників підприємств, зокрема: ПП «НВФ «Порив», ТОВ «Вайріс Ойл», ПП «Агросервіс», ТОВ «Полірітм-Буд», ТОВ «Ековторсвіт», ПП «Автотранс Буд», ФОП Кашнікова Юлія Іванівна, ФОП Глухов Антон Євгенович, ФОП Білик Тетяна Дмитрівна, ФОП Вихрик Тетяна Леонідівна.

За даними Державної податкової інспекції у м. Черкасах з початку 2017 року згідно з поданими звітами з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по м. Черкаси було створено 8008 нових робочих місць.

За результатами діяльності робочої групи та проведених заходів по суб’єктах господарської діяльності – юридичним особам, з початку року легалізовано доходу на суму – 430,90 тис. грн., додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб на суму – 78,3 тис. гривень.

По суб’єктах господарської діяльності – ФОП легалізовано доходу на суму – 161,9 тис. грн, додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб на суму – 29,6 тис. гривень.

На сьогодні виплата нелегальної заробітної плати «у конвертах» все більше набуває характеру соціального явища, вкрай загрозливого для економіки держави, оскільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшує надходження страхових внесків до Пенсійного фонду України, обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії.

Одночасно, на засіданнях робочої групи керівникам суб’єктів господарювання постійно наголошується на відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

Відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за порушення законодавства про працю передбачена від мінімального розміру заробітної плати до стократного розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн. – 320000 грн.).

Результатом вжиття заходів щодо виявлення та реагування на виявлені ознаки тінізації заробітної плати є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті та надходжень власних коштів до бюджету Пенсійного фонду; збільшення кількості застрахованих осіб та зменшення кількості осіб, яким заробітна плата нараховується менше мінімального розміру.

Залиште коментар