У Черкасах відновлять судноплавство

У Черкасах відновлять судноплавство

У Черкаському річпорту сьогодні урочисто стартував навігаційний сезон. На новому метеорі фірми «Нібулон» вихованці черкаських шкіл естетичного виховання та школи юних моряків мали змогу прокататися до Сокирного. Про це дізнався кореспондент «Про Головне».

Народний депутат України Олег Петренко на виїзній нараді наголосив, що прийшов час відродити річковий флот, але для цього необхідно внести зміни до діючого законодавства.

«Зараз українські річкові порти найдорожчі в світі. У Європі судноперевізники практично не платять жодних податків. Держави стимулюють розвиток судноплавства по річках. Наше завдання як законодавців – створити умови для того, щоб інвестори вкладали капітал в річковий транспорт, щоб це було вигідно», – розповідає Олег Петренко.

Заступник черкаського міського голови Геннадій Шевченко зазначив, що водні шляхи мають теж працювати.

«Дуже приємно бачити, що оживає не тільки місто Черкаси своїм будівництвом, дорогами, а ще оживає міжміське сполучення Черкаси-Київ. Цей проект забезпечить увагу до нас, до історичних місць, центру України. Чекаємо, щоб на цих чудових ракетах приїжджали до нас на екскурсії. Це і економічний проект, тому що, якщо нам вдасться запустити проектну роботу річкового транспорту пасажирського, означає, що автоматично буде оновлюватися і тяжкі перевезення», – сказав Геннадій Шевченко.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин зазначив, що в навчально-виховному процесі річка Дніпро використовується повноцінно:

«Це і школа з веслування дитячо-юнацької спортивної школи, і клуб юних моряків. Ми повноцінно використовуємо головну артерію країни».

Прочитайте ще:

Залиште коментар