У Черкасах втретє стартує “Громадський бюджет”

У Черкасах втретє стартує “Громадський бюджет”

Сьогодні, у Черкаській міській раді, відбулася прес-конференція з приводу умов Громадського бюджету – 2017 та початку цьогорічного прийому проектів. Про це повідомляє кореспондент ПРО ГОЛОВНЕ.

Робота у Громадському бюджеті починається втретє. На проекти 2017 року із бюджету спрямують 10 мільйонів гривень. Прийняття рішення ЧМР про затвердження міської програми про Громадський бюджет на 2015-2019 рр створило інструменти залучення жителів міста для демократичного обговорення і прийняття рішень. Звичайні люди вирішують як розприділити частину коштів бюджету міста.

“Будучи першопрохідцями ми ділилися своїм досвідом з іншими містами України. Деякі з цих міст навіть використали нашу емблему “Громадський бюджет”. Використання емблеми у інших містах України – це визнання нашого міста. На сьогодні у нас реалізовано 6 проектів Громадського бюджету переможців 2015 року та триває реалізація проектів 2016 року. Ми розпочинаємо програму та починаємо збирати проекти. Збір проектів триватиме з 1-30 липня 2017 року. Мене дуже тішить те, що разом з “Громадським бюджетом” ми йдемо на зустріч громаді і саме вона вирішуватиме як використовувати кошти. Залишилося трохи більше місяця до початку прийому проектів Громадського бюджету. Я переконаний, що це найдосконаліша форма існування суспільства у частині витрачання бюджетних коштів. І сподіваюся, що наша країна дійде до такого рівня розвитку, що громада вирішуватиме питання розподілу не частини, а всього бюджету міста. Тому запрошую вас якомога активніше брати участь у поданні проектів, обговоренні та голосуванні” – зазначив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. 

За словами заступника директора департаменту фінансової політики Тетяни Харченко, на малі проекти планують витратити мільйон, для великих відповідно залишається 9 мільйонів гривень. Серед нововведень збільшення і максимальної суми, потрібної на реалізацію проекту. Відтепер – до 2 мільйонів. Нижня межа становить 30 тисяч гривень. Необхідність їх запровадження викликана минулорічним досвідом роботи з громадським бюджетом.

– Проект, який набере менше ста голосів, за новими правилами не визнають переможцем. Разом із тим, цього року у черкащан є право на апеляцію на випадок, якщо автор проекту не згоден із висновками структурного підрозділу, який заповнював карту аналізу проекту. Час на це у них буде до початку голосування. Таку норму наразі не запровадило жодне з українських міст, – сказала під час прес-конференції заступник директора департаменту фінансової політики Тетяна Харенко. – Навіть у Варшаві лише в минулому році започаткували таку норму. Загалом це означає, що автор зможе подавати свої уточнення та пропозиції, аби проект таки допустили до участі.
– Силами координаційної ради спільно зі структурними підрозділами ми намагаємося вишукати оптимальну модель, яка б могла забезпечити задум залучення пересічних жителів до розподілу коштів, – сказав своєю чергою заступник директора департаменту фінансової політики Роман Жовнір. – Ми намагаємося максимально врахувати всі думки, проводимо анкетування й загалом упродовж року відкриті до того, аби приймати пропозиції з приводу поліпшення роботи цієї програми.
За його словами, нині пішли на те, аби зменшили суму фінансування на малі проекти. Тепер частина коштів громадського бюджету для їхньої реалізації становитиме 10 % від загальної суми – 1 мільйон гривень.
– Так склалося, що в минулому році фактично був відсутній конкурс між малими проектами й більшість із них стали переможцями, – сказав він та звернувся до майбутніх авторів, аби вони в своїх проектах максимально чітко окреслювали свої бажання. – Для прикладу, людина хоче облаштувати громадський простір, тож їй у проекті варто прописати навіть кількість лавочок там чи інших деталей.
Цього року, серед іншого, максимальна вартість проекту становитиме 2 мільйони гривень (тоді як у 2016 – мільйон), натомість мінімальна – до 30 тисяч.
 
Директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган звернулася до авторів проектів-переможців координувати свою роботу зі структурними підрозділами, аби всі вони були реалізовані до кінця бюджетного року.
Як і в минулому році, підтримати можна одночасно чотири ініціативи. Голосування, до слова, триватиме від 1 до 14 листопада.
Разом із тим, із 1 червня до 12 липня кожної середи о 18:00 в залі засідань Черкаської міської ради (к.206, вул. Б. Вишневецького, 36) триватимуть зустрічі з фахівцями, під час яких всім охочим долучитися презентуватимуть особливості громадського бюджету.
Подавати проекти для їхнього втілення в життя в наступному році можна впродовж липня до 100 кабінету в приміщенні міської ради (з 8.00 до 17.00) або ж за електронною адресою:finck@ukr.net.

 

Залиште коментар