“У Черкасах випадають слабо-кислі опади”, – гідрометеоцентр

“У Черкасах випадають слабо-кислі опади”, – гідрометеоцентр

Щомісячно, в середньому два рази на місяць, у м. Черкаси випадають слабо кислі опади. Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.
Це підтверджують дослідження, які виконують працівники метеостанції, що розташована на території аеропорту.
З січня по травень 2018 року ступінь кислотності опадів за параметрами водневого показника рН була в межах 4,8 – 5,5 та оцінювалась як помірна. Такі опади ще не завдають шкоди екосистемам. 
Проте, в межах містах, особливо в Дніпровському мікрорайоні, де атмосфера насичена викидами підприємств та автотранспорту, кислотність опадів буде вищою. Результати аналізу проб повітря, що були відібрані в цьому районі лабораторією обласного гідрометеоцентру, показали, що з січня по травень 2018 року середні за місяць концентрації діоксиду азоту перевищували допустиму норму від 1,3 до 4,0 раз. Концентрації діоксиду сірки не перевищували норму. Під час опадів, присутні в атмосфері оксиди азоту та сірки, взаємодіючи з атмосферною водою, утворюють розчини кислот.
Варто зазначити, що для питтєвої і господарсько-побутової води оптимальним вважається рівень рН в діапазоні від 5,6 до 8.Фото Черкаський Обласний Гідрометцентр.

Залиште коментар