У Черкасах з початку року 28 дітей знайшли нові домівки

У Черкасах з початку року 28 дітей знайшли нові домівки

Працівники  служби у справах дітей Черкаської міської ради цього року виявили 43 дитини, які потребували батьківської опіки.  З них 28  діткам вже знайшли новий дім у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу або передали на  усиновлення до гарних сімей, котрі виявили бажання усиновити дитину – повідомляє Наталя Загребельна,  керівник відділу опіки, піклування та усиновлення дітей служби у справах дітей Черкаської міської ради.
Відділ має два сектори: сектор первинної роботи, в якому працівники займаються виявленням дітей, надають їм статус дітей сиріт, оформляють належні документи на дитину. А також –  сектор влаштування дітей, робота якого полягає в тому, щоб підшукати та ретельно перевірити людей, які виявили бажання піклуватись про дитину, та передає дітей під опіку в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та на усиновлення.
Зараз у Черкасах існує 9 прийомних сімей та 7 дитячих будинків сімейного типу. У кожному з таких будинків перебуває не більше десяти дітей. Решта сиріт знаходяться у державних закладах опіки та піклування або усиновлені. Якщо сім’ї виявляють бажання усиновити дитину, то працівники центру проводять з ними консультацію, де дізнаються усе про стан родини. Обов’язково перевіряють, чи перебувають люди у законному шлюбі, чи проживають у власному житлі, або є користувачами житла. Також збирають повну інформацію про стан здоров’я  обох майбутніх батьків та про рівень їх матеріальної забезпеченості. Про усиновлення не може бути мови, якщо батьки мають або мали проблеми з законом. У ході консультації працівники мають виявити мотив сім’ї, котра вирішила усиновити дитину. Далі батькам надається повна інформація про дитину та знайомлять з нею.

– Після усиновлення дітей, за ними також здійснюється нагляд. Збирається інформація з дитячих садків, шкіл та лікарень. Працівники перевіряють, чи проходить дитина регулярні медогляди та слідкують за станом її фізичного і морального здоров’я. Ми слідкуємо за тим, щоб опікун надавав можливість дитині розвиватися духовно. Тому збираємо інформацію про те, як навчається дитина, та які гуртки вона відвідує, – зазначає Наталя Загребельна.

Прочитайте ще:

Залиште коментар