У Черкасах запрацювала виїзна бригада паліативної допомоги

У Черкасах запрацювала виїзна бригада паліативної допомоги

У місті щонайменше 2,5 тис. паліативних хворих, а лікарні можуть прийняти лише півсотні з них.

Виїзна бригада паліативної допомоги запрацювала у Черкасах. Назву має “Хоспіс вдома”. Це допомога для невиліковно хворих, щоб бодай полегшити їхній стан, доглянути та психологічно підтримати. Натепер у місті, за офіційними даними, 2,5 тис. паліативних хворих, а лікарні можуть прийняти лише півсотні з них.

Повідомляє “5 канал“.

Сумка з ліками зібрана – до виїзду готові. До пацієнта вирушають лікар та дві медсестри. 74-річна Катерина Вороніна ледь бачить, страждає від гіпертонії, а через артроз не виходить із квартири.

“Мені треба було крапельницю – то вони поставили, треба було укол – то вони зробили, а головне – що треба було порадитися, поговорить. Де я оце знайду лікаря? А тут подзвонила і вона прийшла”, – радіє пацієнтка.

Створення виїзної бригади у місті планували кілька років. Цього року її організували на базі другої міської лікарні.

“Паліативних хворих, які потребують допомоги – близько 2,5 тис. Звісно, всі вони не можуть знаходитися на лікарняних ліжках, деякі не потребують і не бажають. Тому за прикладом розвинених країн ми створили таку службу”, – пояснює керівник служби паліативної допомоги Катерина Погоріла.

Нині під опікою лікарської команди вже 24 пацієнти. Більшість із них через хворобу не виходять із дому. Медики приїздять щотижня майже до кожного.

“Робимо медичні процедури, маніпуляції і навчаємо родичів, щоб правильно доглядали за своїми рідними. Тому що дуже багато медичних процедур, які вони не знають як виконувати, а ми їм допомагаємо, навчаємо”, – розповідає медсестра Людмила Кучеренко.

У виїзній бригаді є і психотерапевт, і священик – щоб заспокоїти пацієнтів та розрадити.

“Ми пропрацьовуємо, як виходити із безвихідних ситуацій. Все рівно якісь ресурси десь є, але людина, коли в такому стані, то вона не бачить їх. А разом ми знаходимо ці ресурси, і тоді людині є на що опиратися, і є бажання жити”, – запевняє психотерапевт Марія Ушкова.

Для пацієнтів така допомога безкоштовна.

Залиште коментар