У Черкасах готові взятися за напрацювання окремої програми «Безпечне місто» та впровадження моніторингової системи

У Черкасах готові взятися за напрацювання окремої програми «Безпечне місто» та впровадження моніторингової системи

Роль камер відеоспостереження для запобігання злочинів та особливості системи «Безпечне місто» обговорили під час «круглого столу» в обласній державній адміністрації, ініційованого громадською радою при Черкаській ОДА. На зустріч прийшли правоохоронні відомства, представники обласної та міської влади, повідомляє прес-служба Черкаської міськради.

Як розповів начальник управління інформаційної політики ЧМР Андрій Крилов, у Черкасах діє цільова програма забезпечення правопорядку. Спершу задля профілактики злочинності міська влада закупила 15 камер спостереження та серверне обладнання, яке дозволяє отримувати з них та опрацьовувати інформацію.

«Усе це тоді ми передали для використання Головному управлінню Національної поліції в Черкаській області»,– розповів Андрій Олександрович.

А вже на початку 2017 року в місті придбали додатково ще 25 камер зовнішнього спостереження та обладнання для їх монтажу. Їх вартість склала понад 761 тисячу гривень.

У 2019 в бюджеті Черкас на закупівлю та облаштування відеокамер передбачили ще понад 1 мільйон 600 тисяч гривень.

Утім, як підкреслив Андрій Крилов, досі відкритим лишається питання стосовно того, хто опікуватиметься системою відеоспостереження. Оскільки це надзвичайно важливе питання, яке пов’язане зі взаємодією не тільки з поліцією, а й низкою інших служб (це і ДСНС, СБУ, прикордонна служба, комунальні служби тощо).

Начальник управління превентивної діяльності ГУ НП в області Сергій Коваленко підтвердив той факт, що камери для них дійсно закуплені, утім, вони так і не були підключені. Вважає, що певною мірою ці технічні засоби допомагатимуть розкриттю злочинів.

Поза тим, на думку поліції, таку систему слід створювати не тільки для Черкас, а й для всієї області.

Під час обговорення Андрій Крилов наголосив: для розкриття злочинів одних камер недостатньо. А саме поняття «безпечного міста» – це комплекс заходів, серед яких і освітлення вулиць та провулків, пішохідних переходів, розчищення чагарників, оновлення дорожнього покриття та тротуарів, не менш значимою є і свідомість самих громадян до власної безпеки та збереження особистого майна.

«На темних вулицях більші шанси нападу зловмисником на людину та викрадення в неї майна, – зауважив він. – Тож з метою запобігання таким випадкам тільки в минулому році в місті встановили понад 1700 нових світильників».

На його думку, одним із найвагоміших факторів, аби жителі могли відчувати себе в безпеці, є не документування вчинених правопорушень, а їх попередження. Зокрема, йдеться про регулярні превентивні заходи та постійну робота з громадськістю.

Оскільки безпека жителів важлива для влади Черкас, міська рада надає системну фінансову підтримку нашим правоохоронним відомствам.

Очільник патрульної поліції області Олександр Кокоба під час наради навів приклад, що для їхнього підрозділу в місті спрямували близько 200 тисяч гривень на закупівлю відеореєстраторів для службових автомобілів (і карт пам’яті до них).

«Що ж стосується встановлення камер для зовнішнього спостереження, наш підрозділ готовий надати інформацію стосовно місць, де найбільш доцільно встановлювати камери спостереження, найбільш аварійних перехресть, – зауважує він. – Нещодавно спілкувався з колегою з іншого обласного центру з цього приводу. Нині в них працює 500 таких камер і планують підсилити систему ще 300, створений центр оперативного реагування за участі різних служб. Впровадження такої програми їм обійшлося майже у 80 млн грн, крім цього, кожного місяця там спрямовують кошти на обслуговування системи».

Натомість присутні представники Головного управління Національної поліції в області не повідомили під час круглого столу про надану їм фінансову підтримку міською владою.

Хоча впродовж 2016-2017 років міська рада спрямувала майже 5 мільйонів гривень підтримки різним правоохоронним структурам. Із них у 2016 році:

– 499 600 грн спрямували Черкаському міському відділу поліції ГУНП в області для придбання необхідних матеріально-технічних засобів та проведення ремонтних робіт у приміщенні;
– 3 366 500 грн передбачили регіональному сервісному центру в Черкаській області МВСУ для капітального ремонту приміщення та відкриття оновленого центру.

У 2017 році:

– 500 000 грн виділили Черкаському відділу поліції Головного Управління Національної Поліції в Черкаській області на ремонтні роботи;
– 193 038 грн спрямували для придбання необхідних матеріально-технічних засобів Управлінню патрульної поліції в місті Черкаси ДПП НПУ;
– 52 699 грн передбачили Черкаському відділу поліції Головного Управління Національної Поліції в Черкаській області для придбання необхідних матеріально-технічних засобів.

Ще 300 000 гривень надали Черкаській місцевій прокуратурі для проведення ремонтних робіт.

На думку місцевих владців, такі кроки є своєрідною складовою забезпечення правопорядку в місті, оскільки наявність належної матеріально-технічної бази та засобів суттєво допомагають у боротьбі зі злочинністю.

Насамкінець Андрій Крилов зазначив, що в Черкасах готові взятися за напрацювання окремої програми «Безпечне місто» та впровадження в перспективі моніторингової системи.

Залиште коментар