У Черкасах нові контейнери для збирання відпрацьованих батарейок та енергозберігаючих лампочок

У Черкасах нові контейнери для збирання відпрацьованих батарейок та енергозберігаючих лампочок

Два нових місця, куди можна приносити відпрацьовані батарейки та енергозберігаючі лампочки, з’явилися у Черкасах. Контейнери для збору цих відходів встановили у Центрі надання адміністративних послуг та у будівлі податкової. Це ємності помаранчевого кольору, розділені на дві частини. Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

«На виконання програми «Екологія» департамент дорожньо-транспортної інфраструктури та екології продовжує збір небезпечних відходів від населення міста. У 2023 році були проведені конкурсні торги, укладений договір з підприємцем на послуги зі збору та утилізації таких відходів. Планується збирати відпрацьовані лампи, що містять ртуть, та батарейки», – розповів начальник відділу екології Володимир Гусаченко.

Збір небезпечних відходів від населення міська влада здійснює з 2012 року. Раніше в місті вже були встановлені три контейнери: біля міської ради, у приміщеннях колишніх Придніпровського та Соснівського райвиконкомів.

Таким чином, відпрацьовані батарейки та енергозберігаючі лампи тепер збирають за п’ятьма адресами:

♻️ вул. Байди Вишневецького, 36;
♻️ бульв. Шевченка, 307 ;
♻️ бульв. Шевченка, 117;
♻️ вул. Благовісна, 170 (Центр надання адміністративних послуг);
♻️ вул. Хрещатик, 235 (ГУ ДПС у Черкаській обл.).

Екологи наголошують: викидати батарейки та енергоощадні лампи у звичайний смітник не можна. Адже у батарейках містяться важкі метали та хімічні речовини, а в енергоощадних лампах ртуть. Вони наносять шкоду довкіллю та здоров’ю людини.

Залиште коментар