У Черкасах обговорюють вшанування пам’яті полеглих героїв-захисників нашого міста

У Черкасах обговорюють вшанування пам’яті полеглих героїв-захисників нашого міста

Пропонуються варіанти встановлення вуличних інсталяцій на алеї Слави, показ фотопортретів на екрані в центрі міста і створення цифрових меморіалів про наших загиблих воїнів. Рідні Героїв зійшлися на думці про необхідність оновити вже існуючий стенд пам’яті загиблих на площі Слави.

Ці варіанти винесли на розширене засідання робочої групи з питань комунікації з членами сімей зниклих безвісти за особливих обставинах і родинами загиблих (померлих) захисників України під час військової агресії рф проти України. У ньому також взяли участь представники профільних департаментів та депутати Черкаської міської ради.

Нагадали, що на сесії Черкаської міської ради 13 липня народні обранці ухвалили зміни до Комплексної програми соціальної підтримки захисників державного суверенітету та незалежності України та членів їх сімей в м.Черкаси. Зміни передбачали виготовлення і щорічне розміщення з нагоди пам’ятних дат вуличних інсталяцій з портретами жителів Черкас, які загинули чи зникли безвісти в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Україну зв’язку з військовою агресією рф проти України.

«Міський голова Анатолій Бондаренко приділяє велику увагу сім’ям загиблих, тримає на постійному контролі реалізацію програми, яка спрямована для їхньої підтримки. Ідею вшанування героїв-захисників на біг-бордах і прапорах він побачив під час відрядження в інших містах України і доручив нашому департаменту опрацювати це питання. Ми запропонували зрештою той формат, за який проголосували депутати, – зазначила в.о. директора департаменту соціальної політики Юлія Ніконенко. – Якщо ви маєте іншу думку, ми її обов’язково врахуємо. При цьому наголошую: єдиною ідеєю було те, що черкасці мають пам’ятати обличчя тих людей, які загинули за нас і за майбутнє України».

При цьому Юлія Ніконенко зауважила, що поки ніяких коштів з бюджету на це питання не виділялося. Був лише ухвалений новий захід в межах Комплексної програми. І тільки в разі його підтримки родинами загиблих міська влада мала коригувати бюджет, аби знайти фінансовий резерв для виготовлення інсталяцій з портретами героїв.

Втім, рідні загиблих, які були присутні на зібранні, не підтримали ідею встановлення тимчасових вуличних інсталяцій. Вони пропонують зосередити зараз фінансові ресурси міського бюджету для допомоги воїнам Збройних Сил України.

Натомість запропонували оновити стенд пам’яті загиблих на площі Слави біля Свято-Троїцького собору, куди можна буде, за потреби, додавати прізвища та світлини Героїв-черкасців.

Принагідно подякували міській владі за програми соціальної підтримки родин загиблих містян, що діють у Черкасах поряд із державними.

«Головна ідея нашого посилу – зараз потрібні кошти на допомогу армії, – сказала заступниця голови робочої групи, дружина загиблого Героя Олена Ложешнікова. – Оскільки міський голова Анатолій Бондаренко теж закликав до перегляду витрат кошторису тільки на першочергові потреби, родини загиблих вирішили не витрачати кошти на інсталяції, а дати змогу нашій міській раді вирішити питання на користь потреб ЗСУ».

Залиште коментар