У Черкасах презентували монографію про видатних композиторів 20 ст., вихідців з Черкащини

У Черкасах презентували монографію про видатних композиторів 20 ст., вихідців з Черкащини

У Черкасах відбулася презентація першої української масштабної монографії, присвяченої таким видатним постатям новітньої музичної культури Європи як Кароль Шимановський, Фелікс Блюменфельд і Генріх Нейгауз, життя і творчість яких тісно пов’язані з Черкащиною та Кіровоградщиною. Захід пройшов у рамках втілення проекту черкаського обласного Об’єднання поляків «Полонія» імені Кароля Шимановського.

На презентацію книги «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур» у Черкаську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Тараса Шевченка прибули науковці, діячі музичної культури з обох областей та активісти польської громади Черкащини.

За словами одного з авторів книги, директора музею музичної культури імені Кароля Шимановського, музикознавця Олександра Полячка (м. Кропивницький) у матеріалах монографії відображено укоріненість польських, німецьких, австрійських за походженням родин у нашому краї та їх зв’язки з відомими у Російській імперії родинами, пов’язаними з історією України та нашого краю.

– Книга – український погляд на родини митців, які незважаючи на іноземне походження, не можна відірвати від української історії і нації, адже їх діяльність слугувала культурному збагаченню одночасно і польської, і німецької, і австрійської, і української націй. Історія цих родин – це те, що об’єднує наші народи. Тому ця книга і називається «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур». А також вона показує зв’язок цих родин з нашим краєм і з Україною, зазначив Олександр Полячок.

Він же повідомив, що презентація книги «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур» вже відбулась у Києві, Львові Харкові, Дніпрі, а також у Кропивницькому та на малій батьківщині Кароля Шимановського у Тимошівці та Кам’янці.

– Імена і творча спадщина Шимановських, Блюменфельдів та Нейгаузів яскраво вписані в історію музичної культури України та Європи ХІХ–ХХ століть. А для нас, жителів Черкащини, дуже приємно те, що ці видатні діячі музичної культури – наші земляки. Крім того, ім’я одного з них – Кароля Шимановського, який входить у десятку найважливіших постатей історії Польщі, з гордістю носить Об’єднання поляків «Полонія», – підкреслив лідер «Полонії» Геннадій Ліневич.

Залиште коментар