У Черкасах провели в останню путь загиблого воїна-захисника (фото, відео)

У Черкасах провели в останню путь загиблого воїна-захисника (фото, відео)

У Черкасах попрощалися з бійцем 10-ої гірсько-стрілецької бригади Антоном Моспаном. Хлопець загинув 15 жовтня поблизу села Кримське Луганської області від кульового поранення в голову. Йому було 27 років.

Прощання відбулося на Соборній площі обласного центру. Провести в останню путь героя, який віддав своє життя за незалежність України, прийшли рідні, близькі, друзі, побратими Антона, представники обласної влади, заступники міського голови Черкас Ігор Волошин та Ігор Коломоєць, депутати, волонтери, а також небайдужі громадяни. Вони прийшли, аби висловити слова співчуття та підтримати родину загиблого бійця. Багато хто не стримував сльози.

Людмила Власова прийшла на площу разом з онуком. Хоч і не знала Антона Моспана особисто, проте, дізнавшись про його загибель, вирішила прийти і віддати останню шану герою. Говорить, що її родина займається волонтерством з самого початку війни: допомагали військовим продуктами, одягом, бронежилетами, ліками.

– Думаю, що він був дуже сильною духом людиною. Адже тільки така людина могла вирішити піти на війну, знаючи, що кожної миті може прийти смерть. Хочеться, щоб уже скоріше закінчилася війна, щоб не уходили від нас найкращі. Я переконана, що ми обов’язково переможемо, тому що нас захищають такі сильні хлопці, як Антон. А сильні завжди перемагають!, – вважає черкащанка.

Молебень за загиблим воїном провели священики на чолі з митрополитом Черкаським і Чигиринським УПЦ КП Владикою Іоанном.

– Тяжко прощатися з людиною у такому віці, тому що він міг багато ще добра зробити на землі. Але, напевне, те добро, яке він зробив, пожертвувавши своє життя за свободу нас, дітей наших, є найбільша справа, яку він міг би зробити на землі. Його подвиг надихає нас, щоби ми прожили своє життя так, щоби нам потім не соромно було дивитися йому у вічі. Вічна пам’ять йому, вічна слава, – сказав Владика Іоанн.

 

– Антон був з українською душею, і навіть на стінці траншеї з відстріляних гільз виклав тризуб. Коли ми з Оксаною Циганок, іншими волонтерами були у бійців 8-го батальйону 10-ї бригади, вразила їхня злагодженість і організованість. Пам’ятаю, як після години бою вони хотіли пригостити нас щойно звареним борщем… Але найбільше вразило інше. В їхньому бліндажі, у Антона, пташки звили гніздо. Попри вибухи, попри постріли постійні. Тепер його душа на крилах ангелів полетить у інший світ. А наше завдання – не схибити перед його пам’яттю, – зазначив заступник голови ОДА Віталій Коваль.

Він передав матері Антона Моспана посмертну нагороду воїну «За заслуги перед Черкащиною». Присутні на площі стали перед загиблим бійцем на коліна.

 

Залиште коментар