У Черкасах рятували ще одного рибалку (фото)

У Черкасах рятували ще одного рибалку (фото)

Вечір 1 березня ледь не закінчився трагедією для одного з черкаських рибалок. Про це повідомляє речник Управління Державної служби України з НС у Черкаській області Костянтин Проценко.

О 18:10 особовим складом чергового караулу ДПРЧ-2 Черкаського міськрайонного відділу Управління було проведено рятувальну операцію, під час якої на берег було доставлено 56 річного черкащанина, який перебуваючи на риболовлі провалився під лід.

Інформація про цю надзвичайну подію в акваторії розважально-оздоровчого комплексу «Бочка» до оперативно-координаційного центру Управління надійшла о 17:51, від курсантів Інституту пожежної безпеки, на очах яких чоловік і провалився.

Вже за сім хвилин на місце події прибув черговий караул другої пожежно-рятувальної частини та оперативно-координаційний центр Управління.

Вдягнувши спеціальний гідрокостюм рятувальник Валентин Ткаченко із страховочною мотузкою вирушив за 120 метрів до полинні в якій з останніх сил боровся за своє життя рибалка.

Про складну крижану обстановку свідчить той факт, що перш ніж дістатися потерпілого, рятувальник встиг двічі провалитися сам. Рятувальна операція несподівано ускладнилася неадекватною поведінкою потерпілого. Кремезний чоловік, у намоклому в холодній воді одязі, у намаганні врятувати власне життя дійшов до стану, коли не розуміючи, що відбувається навкруги, почав діяти виключно на рефлексах . Саме тому, свого рятувальника потерпілий сприйняв лише, як технічну можливість по ньому вибратися з води. Після кількох хвилин запеклої боротьби серед покришеної криги, Валентину таки вдалося накинути на рибалку рятувальну петлю і пристібнувши його до себе розпочати складний шлях до берега. Пробиваючи грудьми кригу, за 60 метрів від берега, Валентин Ткаченко таки зумів знайти міцний лід і разом із потерпілим вибратися на нього. Тут вже йому на допомогу прийшов напарник, Віталій Безсонов. Ще через кілька десятків метрів, їх зустріли інші рятувальники, які увесь час страхували Валентина та Віталія спеціальними мотузками.

Лікарі швидкої медичної допомоги оглянувши врятованого одразу доставили його до першої міської лікарні Черкас, де із діагнозом переохолодження, його було невідкладно госпіталізовано.

Залиште коментар