У Черкасах створюють фонд для допомоги у боротьбі з коронавірусом

У Черкасах створюють фонд для допомоги у боротьбі з коронавірусом

У Черкаській міській раді відбулася зустріч влади з медиками і представниками бізнесу Черкас. Підприємці міста готові оперативно допомагати в перешкоджанні поширенню коронавірусної інфекції в обласному центрі, а також фінансово долучитися до боротьби з епідемією та її наслідками.

Бізнесмени ініціювали створення у місті фонду, до якого всі охочі зможуть пожертвувати кошти на допомогу в боротьбі з коронавірусом.

“Такий фонд можна створити швидко, що дасть можливість у найкоротші терміни закуповувати необхідні медикаменти та обладнання для боротьби з епідемією. Адже закупівлі за бюджетні кошти уповільнюються проходженням певних процедур”, – сказав депутат міської ради, підприємець Роман Діскант.

Його колега по фракції у міській раді, бізнесмен Юрій Тренкін звернув увагу присутніх, що наповнення та витрати фонду можуть контролюватися місцевими підприємцями.

“Повинна бути злагоджена робота. Кошти повинні використовуватися за потребами, щоб не дублювалися покупки. Щоб не вийшло, що всі купили однакові засобу захисту, а інших відчувається нестача. Прозорість фонду можна організувати через Інтернет”, – сказав Юрій Тренкін.

Під час спільної зустрічі з владою та медиками у першу чергу визначили потреби медичної галузі. Директор департаменту охорони здоров’я і медичних послуг Олег Стадник окреслив найголовніші проблеми, які має сьогодні місто у боротьбі з корона вірусом: це захист медичних працівників, які працюють із інфікованими, ліки для хворих на пневмонію і апарати для штучної вентиляції легенів.

Загалом складено перелік потреб на 150 млн грн, які будуть поступово закуповуватись через фонд.

«Кошти з цього фонду щодня будуть спрямовуватися на закупівлю найнеобхіднішого: засобів захисту для медпрацівників, ліків. Щодо придбання апаратів штучної вентиляції легень, вартість кожного з яких становить близько 1 400 000 гривень, а потреба міста 10-15 апаратів, то їх бізнесмени готові замовити вже зараз. Розглядаємо можливість за кошти фонду забезпечити доплату тим медичним працівникам, які безпосередньо контактуватимуть із хворими з підозрою на COVID19. Головне завдання, яке зараз стоїть перед владою, медиками та бізнесом – проводити своєчасну профілактику, уникнути раптової хвилі епідемії, щодня оперативно реагувати на її перебіг та ліквідувати наслідки», – зазначає міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Відповідальним за роботу фонду визначили колишнього очільника черкаської поліції Владислава Пустовара. Міська влада погодилася виділити приміщення для фонду на колишній тютюновій фабриці.

Залиште коментар