«У Черкасах усі бажаючі можуть зробити щеплення від дифтерії», – Олег Стадник

«У Черкасах усі бажаючі можуть зробити щеплення від дифтерії», – Олег Стадник

Про ситуацію із захворюваністю на дифтерію доповів міському голові Анатолію Бондаренку під час ранкової наради головний медик Черкас Олег Стадник.

У Черкасах поки що не зафіксовано жодного випадку захворювань на дифтерію. Останній був на початку 2000 років, коли від цієї хвороби померла студентка. Натомість по Україні вже зафіксовано 17 випадків дифтерії: в Києві (захворіла нещеплена дитина) та в Ужгороді (груповий спалах серед іноземних студентів).

За словами Олега Стадника, нині у Черкасах близько 80% малих дітей мають щеплення від дифтерії, та близько 60% школярів. А от найбільш загрозлива ситуація серед дорослих.

«Контрольоване державою щеплення від дифтерії і правця роблять у 16 років. Після цього необхідно робити ревакцинацію кожні 10 років. У Черкасах зробити таке щеплення можна безкоштовно у поліклініках. Там є близько 13 тис.доз вакцини АДПМ. Ще близько 4 тис.доз вакцин є у дитячих поліклініках. Також у аптеках у наявності є вакцини проти дифтерії іншого виробника. Так що місто наразі готове провести щеплення усім бажаючим. Якщо ви не впевнені, що маєте необхідний імунний захист від цієї хвороби, потрібно підняти архівні документи або зробити імунограму, аби з’ясувати це питання. Після цього потрібно відвідати сімейного лікаря і зробити щеплення», – розповів головний медик міста.

Він наголошує: дифтерія – дуже небезпечна хвороба. Адже показник летальності складає 20%. Токсин вражає нервову систему, нирки, опорно руховий апарат.

Залиште коментар