У Черкасах відбувся мітинг журналістів

У Черкасах відбувся мітинг журналістів

Напади, побиття та навіть убивства. Такими на сьогодні є реалії роботи українських, і черкаських зокрема, журналістів.

Про це сьогодні говорили черкаські представники ЗМІ на мітингу з нагоди Дня памяті українських журналістів, який провели на Соборній площі. Він відзначається 16 вересня з ініціативи Національної спілки журналістів. У пам`ятні дні згадують і вшановують усіх загиблих журналістів, а також Георгія Гонгадзе, який був викрадений і вбитий 19 років тому.

На жаль, за цей час ситуація із захистом прав журналістів і свободи слова в нашій державі не змінилася на краще, зазначали учасники акції. Вони згадали жорстокі убивства своїх колег: корсунського журналіста Василя Сергієнка і черкаського журналіста і блогера Вадима Комарова. За ці злочини досі ніхто не відповів.

“Журналісти не вимагають особливих преференцій. Ми домагаємося права на безпечне виконання професійних обов`язків і покарання тих, хто цьому перешкоджає. Тому що безпека журналіста – це не тільки його особиста безпека, а й проблема демократії та зрілості держави.

Влада і правоохоронні структури мають проявити політичну волю і засудити кожен факт насильства. Вимагаємо публічних звітів про результати розслідувань злочинів проти журналістів.

В епоху фейкових новин у суспільстві потрібна професійна та етична журналістика як опора демократії.

Настав час у незалежній Україні забезпечити юридичну та фізичну безпеку працівників медіа!”, – йдеться у резолюції, ухваленій учасниками мітингу.

Прикметно, що ані представники влади, ані правоохоронці не прийшли на акцію, хоч і були запрошені.

 

Залиште коментар