У Черкасах встановили розмір внесків за встановлення лічильників тепла у малоквартирних будинках

У Черкасах встановили розмір внесків за встановлення лічильників тепла у малоквартирних будинках

Черкаський міськвиконком встановив розмір внесків за встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води власникам (співвласникам) будівель, які приєднані до інженерних мереж КПТМ «Черкаситеплокомуненерго». Відповідне рішення ухвалили під час засідання 13 серпня.

Мова йде про малоквартирні житлові будинки в місті Черкаси. Як розповів директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась, підприємство було оштрафовано НКРЕКП в розмірі 50 тис.грн за невиконання закону про комерційний облік в частині обладнання комерційного обліку саме цих будинків.

«Значна частина цих будинків повинна бути від’єднаною від системи централізованого теплопостачання через економічну недоцільність. Закон вимагає обов’язкового встановлення вузлів комерційного обліку. В даних будинках це можна зробити, лише встановивши спеціальну шафу з вузлом комерційного обліку. Відповідно, вартість досить велика для деяких квартир. Приміром, для жителів будинку по вул. Б.Хмельницького, 32, у якому усього 4 квартири, вартість становитиме близько 1000 грн. за квартал», – повідомив керівник теплопостачального підприємства.

За його словами, у людей є можливість відключитися, встановивши індивідуальне опалення, або, відповідно до закону, платити внески за встановлення вузлів комерційного обліку.

«Даним рішенням міськвиконком затверджує лише вартість встановлення таких лічильників. Сюди входить сам лічильник, модем для передачі даних, запірна арматура плюс шафа, у який це все буде розміщено. Це все коштує, наприклад, 21 тисячу гривень. Там 4 квартири. Ми цю 21 тисячу розподіляємо на 5 років, і вони платять в квартал по 1 тис грн.59 коп.», – пояснив Павло Карась.

У подальшому за відсутність вузлів комерційного обліку на власників квартир будуть накладати штрафи у розмірі 1% від річного споживання загального обсягу теплової енергії.

У додатку до рішення виконкому міститься перелік 40 малоквартирних будинків, для яких встановили даний розмір внесків.

Залиште коментар