У Черкаському краєзнавчому музеї розпочали підготовку до Масниці

У Черкаському краєзнавчому музеї розпочали підготовку до Масниці

Усім, хто шанує народні традиції та намагається дотримуватись їх у житті, стане в нагоді відвідати Черкаський обласний краєзнавчий музей напередодні святкування Масниці. Про це пише “Нова Доба“.

− Останній тиждень перед Великим постом з давніх-давен в Україні вважали передвісником Весни і відповідно відзначали – з розвагами, співами, ярмаркуванням, троїстими музиками, жартами, жениханнями, − відкривають завісу етнографи. − Тож і ми не відставатимемо… Ви побачите відтворення обряду Колодія за Агатангелом Кримським, характерному для Середнього Подніпров’я початку 20 століття. Обрядові дійства, загравання, залицяння, жарти, розваги, пригощання, майстер-класи. Ось що під час чергового Етно дня чекає на тих, хто бажає побачити, як насправді зустрічали Весну наші пращури. І звичайно ж, скуштуємо символ української Масниці − вареники з сиром і сметаною.

Та й це ще не все. Музейна установа готує для відвідувачів спільний захід відділу етнографії та Спілки майстрів народних мистецтв. На 11 лютого заплановано надцікавий майстер-клас від відомої писанкарки Лідії Колісник. Вона навчить писати традиційні стрітенські писанки-обереги (їх ще називають повними). Відомо, що Стрітення є першим серед восьми свят, до яких писали писанки. З символічною та своєрідно-неповторною орнаментикою на закликання і прихід Весни.

У краєзнавчому музеї вже готуються до Масниці

Також під час майстер-класу майбутнім писанкарям продемонструють стрітенські писанки Черкащини та інших регіонів України, познайомлять із різними техніками декорування арт-обєктів та стрітенських сувенірів. А ще на доданок прочитають цілу лекцію про стрітенські обряди, характерні для території нашого краю початку ХХ століття.

Тетяна Євгеньєва

Залиште коментар