У черкаському краєзнавчому музеї знайшли унікальну грамоту

У черкаському краєзнавчому музеї знайшли унікальну грамоту

Про дивовижну знахідку повідомлено на офіційній сторінці установи у ФБ.

“Оце так щасливий випадок! Таке буває раз у житті.
Серед нових надходжень музею унікальна річ не тільки за своїм походженням і датою, а й за станом збереження. Датується 1811 р. Потрапила до музею майже детективним способом. Серед речей більш пізнього періоду була знайдена унікальна грамота.
Грамота ординарного професора і доктора філософії Московського університету Тимківського Романа Федоровича (1785-1820), уродженця села Згар (тепер входить до м. Золотоноші) – рідного дядька видатного українського вченого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Максимовича Михайла Олександровича.
Грамота видана про визнання його членом Товариства історії та старожитностей російських при Московському університеті, № 22. Це товариство мало обмежену кількість членів і великий престиж у вченому світі.
Дана у Москві 1 грудня 1811 року. Грамота підписана чорним чорнилом головою Товариства Платоном Бекетовим та секретарем Іваном Двигубським. Зліва від підписів – кругла печатка Товариства із червоного сургуча.
Навколо тексту грамоти – декоративне графічне оформлення у стилі початку ХІХ століття. По боках грамоти – колони, підписані на цоколях: зліва – Новгород, справа – Київ. На стрічках, які спускаються зверху колон, написано імена видатних письменників – Симона Суздальського, Іоанна Новгородського, Кіпріана, Макарія та Никона.
Матеріал грамоти – тонкий картон, має в лівому нижньому куті поперечний водяний знак у вигляді рукописних букв Е Р, і цифри 1802. Мова грамоти російська дореформеного правопису.
Відомими людьми були й рідні брати Романа – Ілля, один із творців та професор Харківського університету, пізніше професор Московського університету; Іван – український письменник, перекладач і викладач Києво-Могилянської академії та Георгій (Юрій, Єгор) – видатний вчений-синолог і мандрівник”, – йдеться у дописі 
 старшого наукового співробітника відділу історії краю Марцинюка Ігоря Михайловича.

Залиште коментар