У черкаському музеї стартували одразу два фотопроекти до Дня добровольця

У черкаському музеї стартували одразу два фотопроекти до Дня добровольця

З нагоди Дня українського добровольця в обласному художньому музеї  відкрили фотодокументальну виставку «УПА – відповідь нескореного народу», а також фотопроект «PROMKA». Мистецький проект стартував за ініціативи Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю ОДА. На відкриття завітали представники обласної влади, бійці 95-ї окремої аеромобільної бригади, 24-го окремого залізного механізованого батальйону, Першого добровольчого батальйону ім. генерала Кульчицького, полку «Азов», ДУК «Правий сектор», студенти, кадети.

Про це повідомила прес-служба Черкаської ОДА.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль розповів, що дві виставки поєднали невипадково. Зокрема, одну з них – «УПА – відповідь нескореного народу» – надав Український інститут національної пам’яті, завдяки якому нині маємо змогу відроджувати історію та її справжніх героїв:

“Це виставка присвячена десятилітній боротьбі української повстанської армії. Адже на той час вони були добровольцями. І як би не трактували події різні історики, політики чи філософи, однак жодна воєнізована структура без підтримки нації не претендувала на успіх, одночасно борючись проти двох тоталітарних систем. Добровольчий рух, котрий був не лише на Західній Україні, а й на Слобожанщині, Донеччині, в Холодному Яру, існував дуже довго. Водночас показовим є і фотопроект «PROMKA», що демонструє сучасні події. Маю честь бути знайомим із багатьма добровольцями. І приємно, що нині серед нас є успішні хлопці, які виховують дітей, фахівці своєї професії, й при цьому свого часу пішли в добровольці. Саме на таких чоловіках будується українська нація. І всі вони є прикладом героїзму, самовідданості й любові до своєї Батьківщини”.

Отож, фотодокументальна виставка «УПА – відповідь нескореного народу» підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим Державним архівом Служби безпеки України.

УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії. Армії, через яку пройшло понад сто тисяч осіб, за участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона людей. Детальніше ТУТ.

Мета ж фотопроекту «PROMKA» – нагадати українцям, а потім і світовій спільноті, що нинішня війна в Україні триває. Ще нічого не завершилося. Щодня гинуть кращі сини України і щодня державність у небезпеці.

Експозиція виставки «PROMKA» складається із серії чорно-білих фотографій та полароїдних знімків воєнного корреспондента Олеся Кромпляса – про українських героїв, котрі щодня в нелюдських умовах під постійними обстрілами виконують свій обов’язок, обороняючи нашу Батьківщину. Проект складається із 40 робіт, відтворених упродовж жовтня-листопада 2016 року. За словами самого автора, поштовхом до створення цієї серії фото стало загострення конфлікту в зоні Авдіївки навесні 2016-го року.

«Коли доступ преси на Промку був обмежений і нікому не було ясно, де це і що там взагалі коїться, я зрозумів, що можу привезти звідти якісний репортаж. Я вирішив використати свої переваги, зокрема навички роботи на передовій, коли йде бій… Поки чекав дозволу на роботу в Промзоні, мав час продумати та пофантазувати про те, що взагалі я хочу зробити з отриманими фото, як їх донести і що цим сказати», – зазначає Олесь Кромпляс.

Зауважимо, виставка побувала в багатьох містах Україна та за її межами, зокрема в Цюриху, Женеві, Мюнхені, Варшаві, Празі, Лісабоні, Порту.

Під час офіційного відкриття виставок бійців добровольчих батальйонів та полків нагородили ювілейними відзнаками «Холодний Яр».

Виставки можна відвідати безкоштовно, діятимуть вони до кінця березня.

Залиште коментар