У черкаських парках встановили 10 комплектів урн для сортування сміття

У черкаських парках встановили 10 комплектів урн для сортування сміття

Урни для сортування сміття продовжують встановлювати в парках та скверах Черкас. Контейнери зеленого кольору призначені для скла, жовтого – для пластику, натомість сірого – для змішаних відходів. Нині в найбільш популярних місцях відпочинку розмістили вже 10 комплектів таких урн.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Сміттєві баки, які дозволяють сортувати відходи, з’явилися в парку «Перемога», «Хіміків», «Сосновий бір», у Долині троянд, а ще – у сквері «Юність» та за обласною радою. Виготовлені ці урни з полімерного бетону на одному з черкаських підприємств. Їх закупівлею займався департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради.
Як розповів начальник відділу екології Володимир Гусаченко, облаштування урн для роздільного збору відходів вирішили розпочати з місць відпочинку. Наше комунальне підприємство «Дирекція парків», наголошує, має укладені угоди з підприємствами, які приймають на утилізацію скло та пластик.
“Після облаштування перших таких контейнерів ми зробили висновок, що містяни все ж таки зважають на те, для якого виду сміття передбачена кожна з урн, – говорить він. – Для прикладу, за останній тиждень зі ста відсотків пластикових пляшок у відповідному контейнері була лише одна скляна”.
За його словами, у подальшому подібні баки планують встановити й у середмісті. Утім, перед цим балансоутримувач території повинен укласти угоду на утилізацію сміття.
Заступник міського голови Юрій Ботнар, який курує комунальне підприємство «Дирекція парків», висловив сподівання, що відвідувачі парків будуть свідомими та викидатимуть сміття до урн за призначенням.
“Відтепер містяни зможуть свідомо дбати про довкілля свого міста, – зауважує він. – Викидаючи сортоване сміття у жовті, зелені та сірі урни, ми не просто очищуємо свій простір від захаращення, а й зберігаємо вторинну сировину. Для розуміння: 10 тонн переробленої макулатури рятує від вирубки гектар лісу, а пластикова пляшка може переродитися у пластикову трубу, сумку чи навіть светр”.
Поза тим, ще шість металевих контейнерів для роздільного збору відходів встановили в лісопарковій зоні по вулиці Дахнівській (ландшафтне насадження сосни та дуба), ще по 2 контейнери (склобій, поліетилен і пластик) облаштували в парках «Соснівський», «Хіміків», «Сосновий бір», «Перемоги», Долині Троянд та на пляжі «Пушкінський».

Залиште коментар