У Дрогобичі презентували Черкаський музичний фестиваль

У Дрогобичі презентували Черкаський музичний фестиваль

Днями у Дрогобичі презентували діяльність всеукраїнського фестивалю “Музичні імпрези України”, який вже п’ятий рік втілюється на Черкащині.​

Про це кореспонденту Zmi.ck розповіла організатор музичного фестивалю, композитор та викладач Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського Євгенія Марчук.

Презентацію провели в рамках зустрічі двох проєктів: Дрогобицького проєкту “Молоді композитори світу” та проєкту “Музичні Імпрези України” м. Черкаси. Мета такої зустрічі – популяризація академічної музики і пошук молодих талантів.

Міжнародний Проєкт “Молоді композитори світу” заснований у Львові в березні 2007 року. Цей проєкт організував чимало потужних заходів у Львові, Дрогобичі, Ужгороді так і в інших містах України в тому числі і за участі молодих композиторів та виконавців з різних країн світу: України, Італії, Ірану, США, Угорщини, Росії і звісно ж наших співвітчизників.

Цьогоріч до участі у Дрогобицькому проекті, який існує вже 15 років поспіль, запросили і директора та засновника Міжнародного фестивалю “Музичні імпрези України ” – Євгенію Марчук.

Майстер класи для студентів провела і композитор, засновник, автор і керівник Дрогобицького проєкту Анна Школьнікова з м. Львів.

“Мета нашого проекту привити любов до такого виду музичного мистецтва як композиція та імпровізація. Дуже приємним є те, що діти надзвичайно талановиті, головне уміти заохотити дитину до цього непростого фаху як композитор”,- прокоментувала композиторка.

Організували також і всеукраїнську науково-практичну конференцію спільно з Інститутом музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка та Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського.

За словами композиторки з Черкащини Євгенії Марчук, родзинкою заходу став майстер-клас з учнями школи педагогічної практики Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського відомого актора, унікального лялькара-вентролога, режисера, сценариста, художнього керівника театру лялькових мініатюр “Boydon-show” з м.Черкаси – Олександра Донця.

Також додають, величезна підтримка була від директора Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського – Юрія Чумака та інших викладачів, педагогів і завідувачів кафедр навчального закладу.

Проєкт свого часу підтримали український композитор Євген Станкович; Ректор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Ігор Пилатюк; керівник і концертмейстер Львівського камерного оркестру “Академія ” , народний артист України – Артур Микитка.

Кажуть, проєкт і надалі реалізовуватимуть, щоб виявити якомога більше талановитих постатей, які в майбутньому гідно представлятимуть українську музичну культуру.

Залиште коментар