У Городищі чоловіка покусали собаки

У Городищі чоловіка покусали собаки

Курс антибіотиків, уколів проти сказу необхідно пройти жителю Городища Валентину Горідько. Про це розповів Суспільному районний ортопед-травматолог Юрій Юрін. Чоловіка 12 лютого покусали собаки у центрі міста, коли той повертався на роботу із обідньої перерви.

Валентин Горідько розповідає про події 12 лютого у середмісті Городища:

“Хотів переходити дорогу на пішохідному переході і чую позаду якийсь звук. Обертаюсь, а на мене біжать собаки. Приблизно 10 їх було. І видно, що вони не домашні. Відразу одна накинулась, схопила мене за ногу. Я почав тікати- тоді до мене ще одна підбігла і вкусила за праву ногу”.

Очевидицею подій, каже Валентин, була його знайома – Вікторія Гаращенко:

“Дві собаки його атакувало: одна чорна висіла в лівій нозі, друга, трішки менша в правій. Вони поводили себе дуже агресивно”.

Дістатися лікарні Валентинові допоміг місцевий житель, який проїжджав повз:

“Я прийшов до пам’яті вже коли зашили рани”.

Ортопед-травматолог Юрій Юрін розповідає у якому стані травмований потрапив у лікарню:

“Поступив він з травмами лівої підколінної ямки, вкушена рана. З венозною кровотечею, об’ємною та раною правого стегна. З двома вкушеними ранами. Надана хірургічна обробка ран і призначена антирабічна терапія, оскільки бродяча собака вкусила”.

Юрій Юрін додає – лікувальний курс у Валентина триватиме місяць. Випадок, коли зграя собак нападає на людей – не перший, розповідає місцева жителька Леся Степанова:

“На мене напали 12 собак. Слава Богу, що біля мене йшли дві жінки з велосипедом, вони просто мене захистили. Ми відбилися від них. Але мене пів дня колотило, бо був страх”.

Зі слів зоозахисниці Валентини Кердань, аби такі ситуації не повторювались місцеві волонтери пропонують створити у Городищі програми стерилізації тварин:

“Програма постійно натикалася на стіну, збоку місцевої влади. Міська влада бере участь у стерилізації тварин, але дуже символічними методами і об’ємами, дуже не вчасно. В основному – це вирішується жорстокими методами – травлею і тоді, коли є жертви, покусані собаками”.

Зі слів міського голови Володимира Мирошника, два роки тому у Городищі регулювали чисельність безпритульних тварин стерилізуванням:

“У нас на цю програму не було передбачено конкретно 10 тисяч, наприклад. Ми робили це за рахунок того, що ситуація в нас така, у нас є кошти виділені на благоустрій. За ці кошти ми проводимо роботи, що стосуються благоустрою міста – це теж благоустрій Городища, собаки ж у місті ходять. Скільки ще коштів – будемо дивитись. 25- не дешева послуга! 150 гривень відлов собаки, 600 гривень – стерилізація, вакцинація та кліпсування, от порахуйте, що одна собака обходиться у 750 гривень”.

Після випадку, що стався із Валентином, додає Валентина Кердань, у місті стерилізували вісім собак. Міський голова Володимир Мирошник розповів, стерилізацію за кошти міського бюджету проводитимуть у березні.

Залиште коментар