У Кам’янському лісгоспі школярі, владці та лісівники посадили півтора гектара лісу

У Кам’янському лісгоспі школярі, владці та лісівники посадили півтора гектара лісу

Щороку на Черкащині масово проходять заходи Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона стартувала 21 березня, коли у всьому світі відзначають Міжнародний день лісу, який цього року проходить під гаслом «Ліси та енергія», і триватиме до 15 квітня – Дня довкілля. Про це повідомляє обласне управління лісового та мисливського господарства.

У Кам’янському лісгоспі до цьогорічного лісокультурного сезону підготувались заздалегідь, щоб провести весняну посадку лісу якісно та в оптимальні агротехнічні терміни.

– Посадковим матеріалом, необхідним для створення лісових культур, підприємство забезпечило себе у повній мірі – вирощено 475 тис сіянців дуба звичайного, 10,5 тис. – ясена звичайного та 8,2 тис – горіха чорного. Завдання цьогорічної весняної лісокультурної кампанії для кам’янських лісівників вже виконані – заліснено 114 га площ. Окрім цього, подбали ми і про вирощування декоративного посадматеріалу. Щороку лісництва підприємства вирощують близько 30 тис сіянців та саджанців декоративних культур. Серед найпопулярніших, зважаючи на попит населення, самшит, ялівець звичайний та козацький, різні види туй та інші вічнозелені, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні, — розповів директор ДП «Кам’янське лісове господарство» Віталій Верес.

Минулого тижня в Тимошівському лісництві висаджували молодий ліс. Активну участь в цьому заході взяли працівники лісгоспу, голова районної ради Сергій Сундуков, перший заступник голови РДА Богдан Солошенко, учні Тимошівської ЗОШ та представники шкільного лісництва.

Насамперед, Віталій Терентійович розповів про мету акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», завдання, поставлені перед лісівниками. Потім відзначив плідну роботу викладачів Тимошівського шкільного лісництва, які ретельно готували учнів до участі в обласному зльоті шкільних лісництв. За результатами команда отримала беззаперечну перемогу і тепер представлятиме Черкаську область у Всеукраїнському заході, який відбудеться у місті Малин восени. Віталій Верес нагородив переможців Подяками підприємства і вручив грошові винагороди.

Лісничий Тимошівського лісництва В’ячеслав Діденко провів короткий майстер-клас. Він розповів та продемонстрував особливості садіння лісу.

– Разом з лісівниками завжди поруч діти. Коли людина власними руками спробує посадити дерево і відчує цю нелегку справу, то в майбутньому вона ніколи не захоче його знищити. Ця акція допоможе виховати в підростаючого покоління шанобливе ставлення до природи. Робота поруч із дітьми – це ефективний виховний процес. Сьогодні ми будемо висаджувати дуб на площі 1,5 га. Час пролетить швидко. І лише дивлячись на фотознімки, вже дорослі діти будуть згадувати, як садили ліс, – зазначив В’ячеслав Миколайович.

З гарним настроєм усі взялися до роботи. По закінченню Сергій Сундуков і Богдан Солошенко подякували лісівникам за організацію акції, а усім, хто долучився – за шанобливе ставлення до природи, активну участь, розуміння важливості цього заходу. Особливі слова подяки вони адресували дітям, адже усі хлопці і дівчата дуже відповідально поставилися до цієї клопіткої роботи, подбали, щоб їхні сіянці були правильно посаджені та гарно прижилися.

Прочитайте ще:

Залиште коментар